Terörle Anilan Çarçellan Bölgesi Artik Gelin Ve Damatlar Için Dis Çekim Mekani Oldu

Hakkari’nin Semdinli ilçesinin Aktütün köyü yakinlarinda bulunan ve bir zamanlar terör olaylariyla anilan Çarçellan bölgesi, simdi gelin ve damatlarin dis çekim mekani oldu.

Terörle Anilan Çarçellan Bölgesi Artik Gelin Ve Damatlar Için Dis Çekim Mekani Oldu
Semdinli ilçesinde yaklasik 3 bin 500 rakimda bulunan ve dogal güzelligiyle herkesi kendisine hayran birakan Çarçellan bölgesi, yasanan terör olaylarindan nasibini almis ve can güvenligi olmadigi için vatandaslar tarafindan bosaltilmisti. Yürütülen basarili operasyonlar sonucu yasanan huzur ortamiyla birlikte gelin ve damatlar dis çekim fotograflari için Çarçellan bölgesini tercih etmeye basladi.

Herki asiretine mensup Almanca ögretmeni Betül Yilmaz (29) ile Elektrik Mühendisi Mesut Uysal (29) da güzel bir ani birakmak için Çarçellan bölgesinde fotograf çekerek mutluluklarini ölümsüzlestirdi.

Mutlu günlerinde çocuklarina güzel bir ani birakmak istediklerini ifade eden damat Mesut Uysal, “Dedelerimizin yillarca yasam sürdügü bu bölgelerde onlarca ani sahipsiz kaldi. Yaklasik 40 yil aradan sonra esimle beraber bu el degmemis daglarin her karisi üzerinde atalarimizin anilari huzurunda dügün fotograflarimizi çekmeye karar verdik. 40 yil sonra burada, dede topraginda geçmisin izlerini ve acilarini silemeyecegimiz ama yeni anilar ve güzellikler biriktirecegimiz bir yasamin gelin ve damadi olduk. Bu bize huzur ve mutluluk katti. Çocuklarimiza güzel bir ani olarak kalacak” dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI