IYI Parti Genel Baskani Aksener, BTP Genel Baskani Bas'i Ziyaret Etti

IYI Parti Genel Baskani Meral Aksener, Bagimsiz Türkiye Partisi (BTP) Genel Baskani Hüseyin Bas’i ziyaret etti.

IYI Parti Genel Baskani Aksener, BTP Genel Baskani Bas'i Ziyaret Etti


Aksener, Hüseyin Bas’i BTP Genel Merkezi’nde ziyaret etti. BTP Genel Baskani Hüseyin Bas, bir televizyon programinda Cumhuriyet Halk Partisi ve Iyi Parti’nin olusturdugu Millet Ittifaki’na katilmak istediklerini söylemisti. Bas’in "Beni Millet Ittifaki’na alsinlar. Daha açik bir çagri da olamaz" ifadeleri üzerine Iyi Parti Sözcüsü Kürsad Zorlu’dan "Sayin Genel Baskanimiz Meral Aksener ve IYI Partimiz sizleri Millet Ittifaki’nda görmekten mutluluk duyacaktir’’ yaniti gelmisti. Bu çagriya yanit veren Aksener, BTP Genel Baskani Hüseyin Bas’i BTP Genel Merkezi’nde ziyaret etti. Ziyaret yaklasik 1 buçuk saat sürdü. Ziyaret sonrasi iki lider tarafindan ortak basin açiklamasi gerçeklestirildi.“Çagrinin arka planini ve gerekçelerini ögrendim”

Bu ziyaretin iadeyi ziyaret oldugunu ifade eden Aksener, “Ziyaretin hizlica olma nedeni kendisi (Hüseyin Bas) bir televizyon programinda bir çagrida bulundu. Sayin Hüseyin Bas, televizyon programinda muhalefet partisinin genç bir lideri olarak bu masada yer almak istedigini ifade etti, çagrida bulundu. Biz de arkadaslarimizla beraber iadeyi ziyareti yapalim hem de bu çagrinin sisteminin ne oldugunu, gerekçesinin ne oldugunu kendisinden dinleyelim, anlayalim dedik ve anladik. Ben 6’li masanin orada oturan IYI Parti’nin Genel Baskani olarak ayin 14’ünde yapacagimiz toplantiya Sayin Bas’in yaptigi çagrinin arka planini da gerekçelerini de ögrendim ve masaya kendisi adina o teklifi getirecegim” dedi.“Meral Aksener, ilk refleksi gösteren parti lideri oldu”

IYI Parti tarafindan iadeyi ziyaret beklediklerini ifade eden BTP Genel Baskani Bas, “Biz zaten iadeyi ziyareti bekliyorduk, planliyorduk. Bizim çagrimiz genel baskanimizin (Meral Aksener) nezaketiyle birlesti ve bize ilk refleksi gösteren parti lideri olmus oldu. Bu konuda çok mutluyuz, memnunuz. Biz burada Türkiye Cumhuriyeti’nin yeni yüzyilda muhafazasi ve ilerletilmesi noktasinda adim atan, birlik olusturmus 6’li masaya çagrida bulunmustuk. Bizlerde olalim, Türkiye’deki her yas grubu, Türkiye’nin bütün düsünceleri bu masanin etrafinda birleserek katki sunmaya gayret etsin, biz buna gönüllüyüz, istekliyiz. Bu istegimizi sizin vesilenizle (Merak Aksener) bütün ortaklariniza iletmis olalim. Insallah Türkiye’nin yarinlara dönük güzel bir vizyon olusturmak adina bugün tarihi bir gün olacaktir diye umut ediyorum” diye konustu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI