Osmancik Huzurevi'nin Insaati Için 10 Milyon Ödenek Aktarildi

Çorum’un Osmancik Ilçesi’nde 2017 yilinda yapimina baslanilan huzurevinin tamamlanmasi için 10 milyon lira ödenek gönderildi.

Osmancik Huzurevi'nin Insaati Için 10 Milyon Ödenek Aktarildi
Koyunbaba Mahallesinde bulunan mülkiyeti hazineye ait 11 bin 398 metrekare alana Aile Çalisma ve Sosyal Hizmetler Il Müdürlügü ile yapilan protokol sonrasi Osmancik Belediyesi tarafindan huzurevi yapimina baslandi. Ancak Belediye imkanlari ile yapimina baslanilan insaati tamamlanamayacagi anlasilinca insaatin kalan kisminin Bakanlik tarafindan tamamlanip hizmete açilmasi için Belediye meclisi aldigi bir karar ile huzurevi insaat yapimi isi ile ilgili tüm hak ve yükümlülüklerinden vazgeçti.

Bu gelismelerin ardindan, yapimina 2017 yilinda baslanan ancak belediye imkanlari ile tamamlanamayan Osmancik Huzur Evi Yasli Bakim ve Rehabilitasyon Merkezinin insaati için Osmancik Kaymakamligi’na 10 milyon ödenek aktarildigi bildirildi.

Konuyla ilgili olarak bir açiklama yapan AK Parti Osmancik Ilçe Baskani Serif Okudan, “Osmancik Huzur Evinin insaatinin tamamlanmasi Için Milletvekilimiz Oguzhan Kaya‘nin girisimleri sonucu 10 milyon ödenek Osmancik Kaymakamligina aktarildi. Insallah 2022 yili içerisinde huzurevinin insaat ve tefrisatini bitirerek hemserilerimizin hizmetine açilacaktir. Hayirli Ugurlu olsun” dedi.

Huzurevi insaati tamamlandiginda 100 yatak kapasiteli olarak hizmet verecek. Huzurevinde tercihe göre tek kisilik yada çift kisilik banyolu odalar yer alacak.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.