AK Parti Kadin Kollari Baskani Kesir Açiklamasi 'AK Parti Bir Kadin Hareketidir'

AK Parti Genel Merkez Kadin Kollari Baskani Ayse Kesir, “AK Parti bir kadin hareketidir. AK Parti, ’kadinsiz kalkinma, büyüme, gelisme olmaz’ diyen bir partidir” dedi.

AK Parti Kadin Kollari Baskani Kesir Açiklamasi 'AK Parti Bir Kadin Hareketidir'
AK Parti Istanbul Il Kadin Kollari Baskanligi Mahalle Baskanlari Istisare ve Degerlendirme Toplantisi, Ankara Kizilcahamam’da bir otelde gerçeklestirildi.

Istanbul’un farkli ilçe ve mahallelerinden birçok mahalle baskaninin katildigi toplantinin açilis programina AK Parti Genel Merkez Kadin Kollari Baskani Ayse Kesir katildi.

Istiklal Marsi’nin okunmasiyla baslayan program Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan’in yer aldigi video gösterimiyle devam etti. Burada bir konusma gerçeklestiren Kesir, Istanbul’un hem yerel hizmetlerde hem de merkezi hükümet uygulamalarinda her seyin en güzelini hak ettigini belirtti.“Biz kadim bir davanin yolculariyiz”

Istanbul’daki her güzel hizmette AK Parti Istanbul teskilatindaki her bir kadinin alin teri ve emegi oldugunu belirten Kesir, “Biz kadim bir davanin yolculariyiz, neferleriyiz. Bu emaneti bizden önce görev yapan kisilerden devraldik. Isimlerimizin bir önemi yok. Isimlerimiz, kimliklerimiz, kartvizitlerimiz sürekli degisebilir. Bunun hiçbir önemi yok. Önemli olan gönlümüzle, samimiyetimizle bu davanin neferi olmamiz. Cumhurbaskanimizin en önemli farki da bu. Gerçek, sahici, samimi, inandigini söyleyen ve inandiginin arkasinda gerekirse tüm dünyaya ‘One minute’ diyebilen, ‘Dünya 5’ten büyüktür’ diyebilen bir lider. Biz o lideri bunun için seviyoruz” diye konustu.“Bu ülkede kadinlarin siyasette etkin bir sekilde var olmasinin öncüsü Cumhurbaskanimizdir”

Cumhurbaskani Erdogan’in kadinlara açtigi yolda 700 kisilik Istanbul heyetinin Ankara’ya gelmesinin dünyada hiçbir örnegi olmadigini söyleyen Kesir, “Bu ülkede kadinlarin siyasette etkin, kararli bir sekilde var olmasinin en büyük öncülerinden birisi Cumhurbaskanimizdir. AK Parti’yi ve kadinlarini ezberleriyle yargilayan yobazlar bize geçmis yillarda ’kadinlari eve kapatiyorsunuz’ dediler. Oysa kadinlari eve mahkum eden onlardi. Okul kapisinda bekleten, okul okuyamadigi için is hayatina adim atamayan, siyasete, meclise sokmayan onlardi. Onlarin döneminde yapilan bu ayrimciligin sonucu olarak ne yazik ki kadinlar evlerindeydi. Ama bugün yasakçi uygulamalar bir bir kaldirildi” cümlelerine yer verdi.

"AK Parti Cumhurbaskanimizin liderliginde bir kadin hareketidir"

AK Parti’nin Cumhurbaskani Erdogan liderliginde bir kadin hareketi oldugunun altini çizen Kesir, sunlari söyledi:

“5.5 milyon kadin üyesiyle AK Parti dünyanin en büyük STK’sidir. Ayni zamanda Cumhurbaskanimizin liderliginde bir kadin hareketidir. Bir sorun olur derler ki buraya bir kadin eli degmesi lazim. Iste AK Parti kadin elinin degdigi de bir partidir. Yasakçi uygulamalardan, kadinlarin eve kapatildigi dönemlerden bugün kadin kollari baskanligimizda 560 bini asan aktif arkadasimiz var. Bunun dünyada bir örnegi yok. AK Parti bir kadin hareketidir. Kadin-erkek omuz omuza büyük Türkiye hayali için yola çikan ve ’kadinsiz kalkinma, büyüme, gelisme olmaz’ diyen bir partidir ve bunda da en büyük gücü lideri Recep Tayyip Erdogan’dan alir.”

Programa AK Parti Genel Merkez Kadin Kollari Teskilat Baskani Emine Yavuz Gözgeç ve AK Parti Istanbul Il Kadin Kollari Baskani Rabia Ilhan da katilarak bir konusma gerçeklestirdi.

AK Parti Istanbul Il Kadin Kollari Baskanligi Mahalle Baskanlari Istisare ve Degerlendirme Toplantisi, 16 Ocak’a kadar devam edecek.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.