28. Uluslararasi Aspendos Opera Ve Bale Festivali'nde 'Madama Butterfly' Operasi Sahnelendi

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlügünce Antalya'daki Aspendos Antik Tiyatro'da düzenlenen 28. Uluslararasi Aspendos Opera ve Bale Festivali'nde "Madama Butterfly" operasi sahnelendi.

Aspendos Antik Tiyatro'da 4 Eylül'de 4. Murat operasiyla baslayan festival kapsaminda, Japon kizi Cio Cio San ile Amerikan subayi Pinkerton'un asklarinin anlatildigi "Madama Butterfly" operasi sanatseverlerle bulustu.

Ünlü besteci Giacomo Puccini'nin çarpici kadin karakteri Madama Butterfly’in duygularini en yogun biçimde ortaya koydugu, sevilen aryalarinin seslendirildigi operayi rejisör Yigit Günsoy sahneye koydu.

Eser, Tulio Gagliardo Varas yönetimindeki Antalya Devlet Opera ve Balesi Orkestrasi ile sefligini Mahir Seyrek'in yaptigi Antalya Devlet Opera ve Balesi Korosu esliginde sahneye tasindi.

Japon ve Amerikan kültürlerinin bulustugu öyküde aski, reddedilisi, umutsuzlugu, aciyi, gururu ve yok olusu yasayan "Madama Butterfly"i Güney Koreli konuk sanatçi soprano Lilla Lee, yasama devam etmeyi seçen Pinkerton'u ise tenor Erdem Erdogan seslendirdi.

Eserde Sharpless'i Serhat Konukman, Suzuki'yi Medine Tuganova, Goro'yu Fatih Sanal, Bonzo'yu Toygarhan Atuner, Yamadori'yi Mehmet Ali Tutar, Kate'yi Tugçe Oguzülgen, komiseri Erdi Can Aybas ve nikah memurunu ise Enis Ok canlandirdi.

Yerli ve yabanci çok sayida sanatseverin izledigi operanin sonunda sanatçilar ayakta alkislandi.

Festival, 15 Eylül'de "3 Soprano-3 Tenor" konseriyle sürecek.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.