Türkiye, Ürdün, Lübnan Ve Irak'taki Mültecilere Yönelik Egitim Teknolojisi Yarismasi Basliyor

Sinir Tanimayan Girisimciler ve Hollanda merkezli sivil toplum kurulusu SPARK tarafindan Türkiye, Lübnan, Ürdün ve Irak’ta yasayan mülteciler ve yerel halka yönelik egitim teknolojisi yarismasi basliyor.Sinir Tanimayan Girisimciler ve Hollanda merkezli sivil toplum kurulusu SPARK, Türkiye, Lübnan, Ürdün ve Irak’ta yasayan mülteciler ve yerel halka yönelik egitim teknolojisi alaninda girisimciler için bir yarisma baslatiyor. Egitim teknolojileri sektöründe faaliyet gösteren, uygulama öncesi ve fikir asamasindaki girisimleri desteklemeyi hedefleyen yarisma Katar Kalkinma Fonu, Islami Kalkinma Bankasi, Kalkinma için Islami Dayanisma Fonu ve Tadamon Programi tarafindan destekleniyor. Finalistler Orta Dogu ve Avrupa’nin girisimcilik alanindan saygin uzmanlarin katilimiyla fikirlerine özel tasarlanan mentörlük desteginden faydalanabilecek.

SPARK Orta Dogu ve Türkiye Programlari Direktörü Leontine Specker, “SPARK olarak Sinir Tanimayan Girisimciler ile basladigimiz ortaklik nedeniyle heyecanliyiz. COVID-19 pandemisinin dogurdugu egitim alanindaki büyük degisiklikler, uzaktan ve harmanlanmis egitim seçeneklerinin artmasina yol açti. Bu seçeneklerin mülteciler gibi savunmasiz gruplara faydasi dokunabilir. Teknoloji firmalarinin bu alanda olusan egitimin verilis, alinis ve paylasilis biçimlerindeki bosluklari doldurmasi gerekiyor. EdTech Girisimcilik Yarismasi’nin hedefi Orta Dogu ve Türkiye’de bu alanda karsilasilan sorunlara çözüm getiren parlak fikirleri bulmak” dedi.Sinir Tanimayan Girisimciler kurucusu ve CEO’su Valentino Primo, “SPARK ile birlikte bu yarismayi düzenledigimiz için heyecanliyiz. Pandemi, egitim teknolojileri piyasasini canlandirdi ve egitim teknolojileri sektörünün Orta Dogu’nun gelecegine yön verme potansiyelini sergiledi. Yarisma, cesur mülteci ve yerel girisimcileri dünya sahnesinde tanitmayi ve mentörlük destegiyle sirketlerini büyütmeye yardimci olmayi amaçliyor” ifadelerini kullandi.

Jürinin seçecegi 50 yari finalist Sinir Tanimayan Girisimciler agindaki mentörlerle eslenerek, pazarlama, finansal planlama, piyasa-ürün uyumu gibi konularda destek görecek. Girisimciler 3 aylik bir süre boyunca mentörlerle birlikte girisimlerini bir üst seviyeye çikarma firsati edinecek.

Jüri finalde 5 fikir asamasinda bulunan girisimci ve 5 erken uygulama asamasinda bulunan girisimciye fikirlerini sunma firsati vererek, SPARK tarafindan düzenlenecek IGNITE 2021 konferansinda 10 bin dolara kadar destek kazanma firsati elde edecek.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.