Kültür Ve Turizm Bakani Yardimcisi Yavuz'dan Pursaklar Belediye Baskani Çetin'e Ziyaret

Kültür ve Turizm Bakani Yardimcisi Özgül Özkan Yavuz, Pursaklar Belediye Baskani Ertugrul Çetin’e iade-i ziyarette bulundu.

Kültür Ve Turizm Bakani Yardimcisi Yavuz'dan Pursaklar Belediye Baskani Çetin'e Ziyaret
Kültür ve Turizm Bakani Yardimcisi Özgül Özkan Yavuz, Pursaklar Belediye Baskani Ertugrul Çetin’e iade-i ziyarette bulundu. Belediye Baskanlik binasi girisinde Baskan Çetin, baskan yardimcilari ve birim müdürleri tarafindan karsilanan Bakan Yardimcisi Yavuz, daha sonra Baskan Çetin ile bir süre sohbet etti. Pursaklar’a yapilacak olan sanatsal ve kültürel yatirimlarina iliskin projelerin ele alindigi görüsmelerde, Baskan Çetin, Bakan Yardimcisi Yavuz ile birlikte ilçeye kazandirilmis örnek projeler olan Devlet Tiyatrolari Pursaklar Sahnesi, Endemik Vadi, Kedi Evi, Pursaklar Yasam Merkezi gibi yerleri gezerek fikir alisverisinde bulundu.

"Kültür ve sanat alaninda baslatacagimiz ortak projeleri de degerlendirdik"

Kültür ve sanat anlaminda ilçeye kazandirilan tesislerle ilgili bilgiler paylasan Baskan Çetin, "Ilçemizde gerçeklestirmis oldugumuz yatirimlarla ilçemizin önemli kültürel ve sanatsal merkezlerinden biri haline getirmek için çalismalarimizi sürdürüyoruz. Bakan yardimcimizla ilçemize hizmet veren tesislerimizi gezerek, kültür ve sanat alaninda baslatacagimiz ortak projeleri de degerlendirdik. Kültür ve Turizm Bakan Yardimcimiz Özgül Özkan Yavuz hanimefendiyi ilçemizde misafir etmekten mutluluk duyduk. Çalismalarimiz hakkinda bilgi verdik" dedi."Pursaklar halkinin hemen her ihtiyacini karsilayan çok basarili ve örnek bir merkez"

Ilçedeki tesislerde gerçeklestirilen incelemelerin ardindan degerlendirmelerde bulunan Kültür ve Turizm Bakani Yardimcisi Yavuz ise "Pursaklar Belediyemiz modern sehircilik ve sosyal belediyecilik konusundaki çalismalari ile ön plana çikiyor. Pursaklar Yasam Merkezi spordan kültür sanat faaliyetlerine, 7’den 70’e tüm Pursaklar halkinin hemen her ihtiyacini karsilayan çok basarili ve örnek bir merkez. Pursaklar Belediye Baskanimiz Ertugrul Çetin, Ankara’nin sahip oldugu degerleri ortaya çikarmak için çalismalara imza atiyor. Belediyemizin kurdugu Endemik Bitkiler Vadisinde Ankara’ya has bitki türleri gelistiriliyor, Kedi Evi’nde ise baskentimizin simgesi Ankara kedileri. Bakanlik olarak yaz döneminde ve yeni sanat sezonunda Pursaklar Belediyemiz ile sanat alaninda isbirligimiz basliyor. Amfi tiyatroda ve Kültür Merkezinde konserlerimiz ve tiyatro oyunlarimiz yer alacak. Devlet Tiyatrolari Pursaklar’a gelecek’’ ifadelerini kullandi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.