Adalet Bakani Gül, TBMM'de 4. Yargi Paketi'nin Kabulünü Degerlendirdi Açiklamasi

'Herkes için güven veren adalet ve insan haklarini esas alan bir hukuk sistemi için reform adimlarina devam etmekte kararliyiz'.

Adalet Bakani Abdulhamit Gül, 4. Yargi Paketi'nin TBMM Genel Kurulunda kabulüne iliskin "Herkes için güven veren adalet ve insan haklarini esas alan bir hukuk sistemi için reform adimlarina devam etmekte kararliyiz." degerlendirmesinde bulundu.

Gül, Twitter hesabindan yaptigi paylasimda, 30 Mayis 2019'da Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan'in duyurdugu Yargi Reformu Strateji Belgesi kapsaminda 4. Yargi Paketi'nin TBMM Genel Kurulunda kabul edildigini animsatti.

Paketin ülkeye, millete, adalet sistemine hayirli olmasini dileyen ve katki sunan tüm milletvekillerine sükranlarini sunan Gül, "Insan Haklari Eylem Plani hedeflerimizin uygulama tarafindan benimsenmesini ve yasal degisikliklerin hayata geçirilmesini hassasiyetle takip ediyoruz. Herkes için güven veren adalet ve insan haklarini esas alan bir hukuk sistemi için reform adimlarina devam etmekte kararliyiz." ifadelerini kullandi.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.