Düzce'de, Tasan Derenin Kenarindaki 9 Ev Bosaltildi

Düzce’nin Cumayeri ilçesinde yasanan selde dere kenarindaki 9 ev bosaltilirken, 2 yil önce 7 kisinin hayatini kaybettigi Esmahanim köyünün yolu sular altinda kalarak çöktü.

Düzce'de, Tasan Derenin Kenarindaki 9 Ev Bosaltildi
Düzce’nin Cumayeri ilçesinde aksam saatlerinde etkisini artiran saganak yagis sele neden oldu. Ilçeye bagli Yenitepe köyü Dere mahallesinin ortasindan geçen Misirlik deresinin tasmasi üzerine bölgeye AFAD, UMKE ve itfaiye ekipleri sevk edildi. Dere kenarinda bulunan evlerde yasayan vatandaslar olasi bir tehlikeye karsi evlerinden çikarilarak ilçe merkezine götürüldü.

“Can güvenligiyle ilgili sikinti yok”

Selin etkili oldugu bölgeye gelen Düzce Il Özel Idaresi Genel Sekreter Yardimcisi Selim Metin, “Bulundugumuz yer Cumayeri ilçesine bagli Yenitepe köyü Dere mahallesi. Burada mahallenin ortasindan Misirlik deresi akiyor. Bu derenin aksam saatlerinde baslayan yagmur sonucu asiri tasmasiyla can kaybina engel olacak sekilde tehlikede olan evleri bosalttirdik. Düzce Belediyesi itfaiyesinden arkadaslara 9 haneyi bosalttirdik. Bir kismi Cumayeri’ndeki evlerine gitti. Bir kismi yukaridaki evlerine gitti. Birkaç evde hayvanlariyla ilgili bazi sikintilar var, onlara da bakacagiz. Can güvenligiyle ilgili burada herhangi bir tehlike yok. Insallah bu afette en kisa sürede sona erer. Yaklasik 20 kisiyi Cumayeri’ne tasidik. Evleri olmayanlarla ilgili ögretmenevi ve otelde misafir edebilecegimizi söyledik” dedi.

“Yol ulasima kapandi”

Düzce’de 2 yil önce 7 kisinin hayatini kaybettigi Esmahanim köyünün yolunun kapandigini ve farkli bir yoldan köye ekiplerin gittigini söyleyen Metin, “Esmahanim köyüne giden ana yolun dere kenarinda olan kismi su altinda kaldi ve koptu. Ulasima kapandi. Baska bir tarla yolundan arkadaslarimiz Esmahanim köyüne bir ekibimiz ulasti. Orada da suyun alçalmasi sonunda çalismalarimizi hizlica yapacagiz” ifadelerini kullandi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.