Cumhurbaskani Erdogan'dan Hatay'in Anavatana Katilmasinin 82. Yildönümü Mesaji

Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan, Hatay’in anavatana katilmasinin 82. yildönümü dolayisiyla yayimladigi mesajda, "Yüzyillarca kadim medeniyetlere ev sahipligi yapmis olan kardeslik ve hosgörü merkezi Hatay’in anavatan Türkiye ile bütünlesme karari, milli birlik ve bütünlügümüze güç katmistir" dedi.

Cumhurbaskani Erdogan'dan Hatay'in Anavatana Katilmasinin 82. Yildönümü Mesaji
Cumhurbaskani Erdogan, yayimladigi mesajda, “Yüzyillarca kadim medeniyetlere ev sahipligi yapmis olan kardeslik ve hosgörü merkezi Hatay’in anavatan Türkiye ile bütünlesme karari, milli birlik ve bütünlügümüze güç katmistir. Dönemin Hatay Millet Meclisi’nin kendi iradesiyle aldigi bu karar, ülkemize olan güvenin bir göstergesi olmus, uluslararasi camiada ülkemizin barisçi ve hukuka saygili kimligini bir kez daha öne çikarmistir.

Ortak degerlerimiz etrafinda kenetlenerek, geçmiste oldugu gibi bugün de gelecege ayni azim ve kararlilikla yürüyoruz.

Bu düsüncelerle Hatay’in anavatan Türkiye’ye katilisinin yil dönümünü kutluyor, basta Gazi Mustafa Kemal ve dönemin Hatay Cumhurbaskani Tayfur Sökmen olmak üzere bu milli dava ugruna çaba harcayan herkesi rahmetle yâd ediyor; Hataylilari ve bütün vatandaslarimizi en kalbi duygularimla selamliyorum.”

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.