Cumhurbaskani Erdogan, Sehit Jandarma Uzman Çavus Tuncay Arslan Üs Bölgesi'ndeki Askerlerin Bayramini Kutladi

Bakan Soylu'nun telefonundan Mehmetçige hitap eden Erdogan: 'Rabb'im birligimizi, beraberligimizi insallah daim eylesin ve sizlere güç, kuvvet nasip eylesin. Bu gidis, bu durus inaniyorum ki teröristlerin de ciddi manada korkulu rüyasi olacaktir' 'Sizler bu sekilde devam ettikçe insallah bizler terörü en kisa zamanda bitirmenin esigine gelmis bulunuyoruz. Bundan dolayi sizleri tebrik ediyorum'

Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan, Sirnak'ta Sehit Jandarma Uzman Çavus Tuncay Arslan Üs Bölgesi'nde görev yapan askerlerin bayramini kutladi.

Içisleri Bakani Süleyman Soylu beraberinde Içisleri Bakan Yardimcisi Mehmet Ersoy, Jandarma Genel Komutani Orgeneral Arif Çetin ile Sirnak'a geldi.

Cudi Dagi'ndaki Sehit Jandarma Uzman Çavus Tuncay Arslan Üs Bölgesi'ne geçen Bakan Soylu, burada askerlerle görüstü.

Üs bölgesinde incelemelerde bulunan Soylu, askerlerle yemek yedi.

Cumhurbaskani Erdogan ile telefonda görüsen Soylu gün boyu süren temaslariyla ilgili bilgi verdi.

Bakan Soylu'nun telefonundan askerlere hitap eden Erdogan, Kurban Bayrami'nin arifesinde jandarma komandolarin simdiden bayramini tebrik ettigini söyledi.

"Rabb'im bizlere insallah Kurban Bayrami'ni en güzel sekilde kutlamayi nasip eylesin. Su anda sizleri Kibris'tan ariyorum ve 47. yil dönümünde Kibris'a bugün güzel bir törenle geldik. Yarin 47. yil dönümünü insallah kutlayacagiz. Sizlerin Cudi'deki bu merasiminiz, bu bir araya gelisiniz süphesiz ki çok çok anlamli, çok çok farkli." ifadelerini kullanan Erdogan, basta komutanlar olmak üzere tüm askerlere Kibris'tan en kalbi selamlarini, sevgilerini gönderdigini belirtti.

Erdogan, "Rabb'im birligimizi, beraberligimizi insallah daim eylesin ve sizlere güç, kuvvet nasip eylesin. Bu gidis, bu durus inaniyorum ki teröristlerin de ciddi manada korkulu rüyasi olacaktir. Sizler bu sekilde devam ettikçe insallah bizler terörü en kisa zamanda bitirmenin esigine gelmis bulunuyoruz. Bundan dolayi sizleri tebrik ediyorum. Allah yar ve yardimciniz olsun diyorum, sizlere de sevgilerimi gönderiyorum. Allah nice bayramlara kavusmayi nasip etsin insallah." dedi.

Bakan Soylu da, "Buradaki kahramanlarimizla ellerinizden öpüyoruz, hayirli bayramlar diliyoruz." diye konustu.

Üs bölgesini ziyarette Sirnak Valisi Ali Hamza Pehlivan, Belediye Baskani Mehmet Yarka ve AK Parti Il Baskani Ibrahim Halil Erkan da yer aldi.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.