'Endüstri 4.0 Için Egitim 4.0 Bilim Okulu' Projesi Basliyor

Bursa'da, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Arastirma Kurumu (TÜBITAK) "4004 Doga Egitimi ve Bilim Okullari" programi kapsaminda hazirlanan ve desteklenmeye layik görülen "Endüstri 4.0 Için Egitim 4.0 Bilim Okulu" isimli projeyle 50 ögrenciye "Endüstri 4.0" egitimi verilecek.Il Milli Egitim Müdürlügü'nden yapilan açiklamaya göre, Tofas Fen Lisesi'nde "Endüstri 4.0 Için Egitim 4.0 Bilim Okulu" projesine, 9. ve 10. sinif ögrencileri müracaat edebilecek.

Nilüfer Ilçe Milli Egitim Müdürlügü ile Il Milli Egitim Müdürlügü'nce gelistirilen proje kapsaminda, ögrencilere biyolojiden mühendislige, tiptan matematige "Endüstri 4.0" ile ilgili egitimler verilecektir ve kariyer planlari için firsatlar sunulacak.

Egitimde, Ege Üniversitesi, Bursa Teknik Üniversitesi ve Bursa Uludag Üniversitesi'nden alaninda uzman akademisyenler, fabrika çalisanlari tarafindan, uygulamali robot ve doga egitimi, iot-3d modelleme egitimi konularinda sunumlar yapilacak ve 21 farkli atölye çalismasi gerçeklestirilecek.

Ayrica ögrenciler, saha ziyaretleriyle bir ürünün proje fikrinden Ar-Ge'deki gelistirilmesine, üretim hattindan pazarlamasina kadar bütün asamalari yerinde görecek.

Egitimler, 2-5 Agustos ve 6-9 Agustos tarihleri arasinda 4'er günlük sürelerde 25'er kisiyle 2 grup halinde yapilacak ve ögrencilere egitim sonunda "TÜBITAK Katilim Sertifikasi" verilecek.

Basvurular, "forms.gle/CiVWpBmBfi9vxJQx9" baglantisindan yapilabilecek.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.