Milli Güresçi Riza Kayaalp, Kariyerini Olimpiyat Sampiyonluguyla Noktalamak Istiyor

Grekoromen stilde dünya ve Avrupa sampiyonu milli güresçi Riza Kayaalp, 2024 Paris Yaz Olimpiyatlari'nda altin madalya kazanarak kariyerini tamamlamak istedigini söyledi.

Yozgat Bozok Üniversitesi Senatosu tarafindan 2020 yilinda basarili sporcu dalinda "Üstün Hizmet Ödülü"ne layik görülen Kayaalp, ödülünü, Rektör Prof. Dr. Ahmet Karadag'dan aldi.

Üniversite Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen ödül töreni sonrasi gazetecilere açiklama yapan Kayaalp, kendisini bu ödüle layik görenlere tesekkür etti.

Kayaalp, yetenegini ülke için kullanmaya çalistigini belirterek, "Bunun sonucunda da birçok madalyayi ülkemize getirerek bayragimizi göndere çektiriyoruz. Her zaman sunu söylüyorum, bu isi birakana kadar zirvede kalmak istiyorum. Yilin sporcusu olarak beni seçtikleri için üniversitemize tesekkür ediyorum. Böyle bir ödülün verilmesi de bizi mutlu ediyor, gururlandiriyor." ifadelerini kullandi.

2024 Paris Yaz Olimpiyatlari'nda altin madalya kazanarak sporculuk kariyerini noktalamak istedigini dile getiren Kayaalp, sunlari kaydetti:

"Benim için yogun ve zorlayici bir süreç olacak. Yasimiz da belli bir noktaya geldi. O yüzden daha dikkatli çalisip, gücümü korumam gerekiyor. Ona yönelik çalisma yapmak istiyorum. Artik 2024 benim son hedefim. Zaten güresi birakma yasina da gelmis olacagiz. Önümüzdeki 2,5 yili en iyi sekilde degerlendirerek dünyada ve Avrupa'da altin madalyalar kazanip, Rabbim nasip ederse olimpiyat altini ile bu isi bitirmek en büyük hayalim. Her zaman sunu diyorum, olimpiyat hayaliyle basladigim bu yolu insallah olimpiyat madalyasiyla sonlandiririm."

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.
GÜNÜN ÇOK İZLENEN VİDEOLARI