24. Kis Olimpiyat Oyunlari'na Katilacak Berkin Usta'ya Kars'ta Coskulu Karsilama

Türkiye Kayak Federasyonunca Erzurum'da düzenlenen seçmelerde, alp disiplini bransinda Türkiye'yi Çin'de düzenlenecek 24. Kis Olimpiyat Oyunlari'nda temsil etme hakki elde eden Berkin Usta, memleketi Kars'ta coskuyla karsilandi.

Erzurum Konakli Kayak Merkezi'nde, Subat 2022'de baskent Pekin'de düzenlenecek oyunlara katilacak milli sporcularin belirlenmesi amaciyla gerçeklestirilen seçmelerde, Karsli sporcu Berkin Usta Türkiye'yi alp disiplini bransinda temsil etme hakki elde etti.

Seçmeler sonrasi beraberindeki araç konvoyu ile memleketi Kars'in Sarikamis ilçesine dönen Usta, Kars Gençlik ve Spor Il Müdürü Nedim Aslan'in yani sira yakinlari, sporcular ve vatandaslarca davul zurna esliginde karsilandi.

Usta ve kendisini karsilayanlar birlikte halay çekti.

Sarikamis Kaymakami Dogan Kemelek de karsilama sonrasi kendisini ziyaret eden milli sporcu Berkin Usta’yi tebrik ederek olimpiyat oyunlarinda basari diledi.

Kars Gençlik ve Spor Il Müdürü Nedim Aslan da Usta'nin olimpiyat oyunlarina katilacak olmasinin bölge ve ülke için gurur verici oldugunu belirterek, "Insallah Usta ve diger milli sporcularimiza bayragimizi en güzel sekilde temsil etmek, basarilarla dönmek nasip olur." dedi.

Berkin Usta ise alp disiplini bransinda eski milli sporcu olan Yahya Usta'nin oglu olarak 2,5 yasinda spora basladigini ifade ederek, "Pekin'deki oyunlara katilma hakki kazandim. Bugüne kadar bana destek olan Sarikamis halkina, hocalarima çok tesekkür ediyorum. Olimpiyatlarda ülkemi en iyi sekilde temsil etmek istiyorum." diye konustu.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.