Hisarciklioglu Açiklamasi 'Ona Hayranligimiz, Her Geçen Gün Daha Da Artiyor'

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramizdan ayrilisinin 83. yildönümü dolayisiyla bir mesaj yayimlayan Türkiye Odalar ve Borsalar Birligi (TOBB) Baskani M. Rifat Hisarciklioglu, "Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptigi mücadelenin, ortaya koydugu vizyonun ne denli büyük ve çaglari asan bir görüsü içerdigini her geçen gün daha iyi anlamakta ve ona hayranligimiz bir kat daha artmaktadir" dedi.

Hisarciklioglu Açiklamasi 'Ona Hayranligimiz, Her Geçen Gün Daha Da Artiyor'
Hisarciklioglu yayimladigi mesajinda, “Atatürk’ün emanetlerini koruyarak ve birbirimize simsiki sarilarak, ülkemizi uygarlik ve gelismislik yarisinda en üst seviyeye çikarmak için yorulmadan çalisacagiz. Bu is dünyasinin, aziz milletimize sözüdür” dedi.

Hisarciklioglu, mesajinda su ifadelere yer verdi:

“Vefatinin 83. yilinda, büyük Atatürk’ü sevgi, saygi, sükran ve minnet duygularimizla aniyoruz. Mustafa Kemal Atatürk’ün yaptigi mücadelenin, ortaya koydugu vizyonun ne denli büyük ve çaglari asan bir görüsü içerdigini her geçen gün daha iyi anlamakta ve ona hayranligimiz bir kat daha artmaktadir. Düsmanlara karsi memleketin bütün güçlerini birlestirmeyi basaran, bir milletin kaderinin nasil degisebilecegini dünya tarihine yazdiran Atatürk’ün ‘Bu ulusa ve ülkeye hizmet görevi bitmeyecektir’ sözünü daima ilke edindik. Biz de, bizden sonraki nesiller de, ülkemizi daha da ileriye tasimak için durmaksizin çalisacagiz.

Bu duygu ve düsüncelerle Türk is dünyasi olarak; ülkemizin aydinlik gelecegine olan inancimizi ve müreffeh bir Türkiye konusundaki kararliligimizi bir kez daha vurgularken, Büyük Atatürk’ün yüksek hatirasi önünde saygiyla egiliyoruz.”

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.