Gaziantep'te 6 Aylik Köpege Yapilan Iskence Pes Dedirtti

Gaziantep’te 6 aylik köpek, kimligi belirsiz kisilerce ayagi kesildikten sonra boynuna ve bacagina ip geçirilerek iskenceye maruz birakildi. Yasanan olayin ardindan aci içerisinde kivranan köpek tedaviye alinirken, olayla ilgili inceleme baslatildi.

Gaziantep'te 6 Aylik Köpege Yapilan Iskence Pes Dedirtti
Olay, Yavuzeli ilçesi kirsal Kasaba Mahallesi’nde geçtigimiz günlerde meydana geldi. Iddiaya göre, mahalle sakinleri köy kirsalinda ayagi kesilmis, boynuna ip geçirilmis ve iskenceye ugramis aci içerisinde kivranan bir köpek buldu. Köpegin bulunmasinin ardindan durum, Canli Hayatini Iyilestirme Dernegi’ne bildirildi.

Ihbarin ardindan aci içerisinde kivranan talihsiz hayvani dernek yönetim kurulu üyesi Cemal Günes teslim aldi.

Gaziantep’e getirilerek tedavi altina alinan yarali köpegin son durumu hakkinda bilgi veren veteriner hekim Gizem Yildirim Akdemir, "Bu yarali köpek, Yavuzeli ilçesi kirsal Kasaba Mahallesi’nde bulunmus. Daha sonra bize getirildi.

Bize getirildikten sonra tespitlerimizde köpegin ayaginin kesildigini ve bacaginin da sivri bir iple baglandigini, ayni sekilde sikica boynunun da baglandigini fark ettik. Belli ki köpege canice siddet uygulanmis. Köpegin boynunda ciddi bir yarasi var. Zaten ayagi da kesilmis durumda ve kangrene dönmüs bacagi. Ayrica köpegin bütün vücudu bitlenmis durumda. Bacak kangrene çevirmis. Eger iyilesme olmazsa ampute etmeyi düsünüyoruz. Tedaviye hemen basladik ve bu tedavi yaklasik 3-4 ay sürecek. Sonrasinda umariz ki sagligina kavusunca güzel bir yuvaya sahiplendirecegiz. Bunu yapan kisi ya da kisilerin insani duygulari yok. Bu, canice ve vahsice bir iskence. Bunu yapanlarin cezalandirilmasi lazim" diye konustu.

Olayla ilgili genis çapli inceleme baslatildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.