Yetenekli Dansçilar Red Bull Dance Your Style Dünya Finali'nde Yarisacak

Hip hop, popping, house gibi tüm sokak dansi türlerini bünyesinde barindiran dans yarismasi Red Bull Dance Your Style’in 2021 Dünya Finali, 4 Aralik’ta Güney Afrika’da gerçeklestirilecek. Türkiye’yi Akay Üstünel’in temsil edecegi finalde, 28 ülkeden gelen dansçilar dünyanin en iyisi olmak üzere yarisacak.

Yetenekli Dansçilar Red Bull Dance Your Style Dünya Finali'nde Yarisacak


Red Bull Dance Your Style 2021 Dünya Finali, dünyanin önemli dansçilarinin mücadelesine sahne olmaya hazirlaniyor. Hip hop, popping, house dahil neredeyse tüm sokak dansi türlerini bünyesinde barindiran yarismanin finali, Güney Afrika’nin Johannesburg sehrinde, 4 Aralik Cumartesi aksami gerçeklestirilecek. Türkiye’den Akay Üstünel’in katilacagi yarismada 28 ülkeden gelen finalistler birincilik için tüm hünerlerini sergileyecek. Izleyicinin jüri olarak kazanani belirledigi yarismada dansçilar önce dans pistine sonra birbirlerine meydan okuyacak.

Büyük finalde 16 dansçi mücadele edecek

Yarismanin finaline katilmaya hak kazanan 28 finalist, dünya finali sahnesinde yerini almak için 2 ön elemede kiyasiya mücadele verecek. Ön elemeleri geçen 8 dansçi, özel olarak davet edilen 8 yarismaci ile birlikte 16 finalist arasinda yerini alacak. Yarismanin finaline özel davetle katilan dansçilar söyle açiklandi: Almanya’dan Majid, Rusya’dan L’Eto, ABD’nden Sheopatra Jones ile Krumper Outrage, Japonya’dan Yumeki, Isviçre’den house ve hip-hop dansçisi Perla Perlson, Fransa’dan P-Lock ve Güney Afrika SBHUJWA dansçisi SB.

Birinciyi belirlerken hem canli hem sanal oylama

Bu sene ilk kez uygulanacak sistemle yarismayi canli takip eden izleyicinin yani sira, sanal bir seyirci kitlesi de her turdan sonra oy kullanarak puanlama yapabilecek. Red Bull Dance Your Style 2021 dünya birincisi hem canli hem de sanal oylarin toplami sonucunda belli olacak.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.