Türk Kadin Doktora Dünya Çapinda Ödül

Dr. Gilman Yücel, teknolojiyi yenilikçi fikirlerle kliniklerine en uyarlayan ve hastalarina modern tedavi yöntemleri sunan kadin dis hekimlerine verilen ’Smart Integration’da ödül alan 7 aday arasinda yer aldi.

Türk Kadin Doktora Dünya Çapinda Ödül
Bu yil 40 ülkeden yüzlerce aday arasindan, farkli kategorilerde yapilan seçimlerde, aralarinda Doktor Gilman Yücel’in de oldugu 7 aday ödüle layik görüldü.

Dentsply Sirona’nin ’Smart Integration’ ödülleri, küresel düzeyde iki yilda bir çesitli kategorilerde teknolojiyi yenilikçi fikirlerle kliniklerine en uyarlayan ve hastalarina modern tedavi yöntemleri sunan kadin dis hekimlerine veriliyor.

Bahçesehir Ortodonti’de önceligi çocuklara ve onlarin özel ihtiyaçlarina veren Doktor Gilman Yücel dis sagligi farkindaligini ileri teknolojiyi kullanarak eglenceli yöntemlerle sagliyor. Dr. Gilman, böylece çocuklukta baslayan dis hekimi korkusunun önüne geçmeyi, daha baslamadan ortadan kaldirmayi ve çocuk dostu bir klinik olmayi hedefliyor.

Dr. Gilman Yücel, sanal gerçeklik uygulamalarini yüksek teknolojili ürünlerle uyumlandirdiklarini anlatarak, "Çocuklar klinigimize geldiklerinde ormana benzeyen, sürprizlerle dolu bir atmosferle karsilasiyorlar. Sanal gerçeklik uygulamalari, dis albümleri ve eglenceli karakterlerle çocuklari hem dis hekimi ziyaretinin olusturdugu kaygidan uzaklastiriyoruz hem de tekrar gelmeleri için tesvik ediyoruz. Daima ’Her çocuk saglikli bir gülüsü hak eder’, ilkesiyle hareket ediyor ve her gün küçük hastalarimizin gülümsemesine katkida bulunmanin keyfini yasiyoruz. Bugüne kadarki çalismalarimiz, Türkiye’de UNESCO’nun egitim direktörlügünce de örnek gösterilen bir klinik olmamizi sagladi. Bu bakis açisi bize Türkiye’de çocuk dis hekimligi konusunda yeni bir vizyon olusturma firsati tanidi. Bu alanda yeni projelerimizle degisime öncülük etmeye devam edecegiz" dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.