Öldürdügü Arkadasinin Bogazindaki Delikle Alay Ettigini Öne Süren Saniga 14 Yil 2 Ay Hapis

Eskisehir’in Beylikova ilçesinde birlikte içki içtigi arkadasi Zeki Asya’yi biçaklayarak öldüren ve savunmasinda maktulün bogazindaki delige elini soktugunu öne süren girtlak kanseri sanik, haksiz tahrik indirimiyle 14 yil 2 ay hapis cezasina çarptirildi.

Öldürdügü Arkadasinin Bogazindaki Delikle Alay Ettigini Öne Süren Saniga 14 Yil 2 Ay Hapis
Eskisehir 4. Agir Ceza Mahkemesinde görülen davanin karar durusmasinda tutuklu sanik Hüseyin Balci ile taraf avukatlari hazir bulundu. Mahkeme heyeti, sanigin karardan önceki son savunmasini dinledi.

Önceki savunmasinda ‘bogazimda açilan delige elini soktu’ demisti

Mahkemedeki son savunmasinda önceki beyanlarini tekrar eden sanik Hüseyin Balci, önceki durusmada maktulü kardesi gibi sevdigini ve öldürme amacinin olmadigini söyleyerek, “Ben girtlak kanseriyim, konusmakta güçlük çekiyorum ancak kendimi ifade edebiliyorum. Kanser nedeniyle bogazimda açilan delige elini soktu. Ben ondan kurtulmak için çok ugrastim. Evimden gitmesini istedim fakat basaramadim. Karin bölgeme biçakla vurarak ‘beni öldürmezsen ben kendimi öldürürüm’ dedi.

Bogazimla ugrasmaya devam etti. Ellerimi tutunca konusamadim. Çocuk ve torunlarima küfür de etti. Bir ara onun üzerine düstüm. Bu esnada mi yoksa baska bir zaman mi maktul yaralandi, bilmiyorum. Zeki’yi kardesim gibi seviyordum, öldürmek istemedim” dedi.Mahkeme ‘haksiz tahrik indirimi’ uyguladi

Mahkeme heyeti, sanigin üzerine atili ‘kasten öldürme’ suçunun haksiz tahrik altinda islendigine hükmederek, müebbet hapis istemiyle yargilanan sanik Hüseyin Balci’nin 14 yil 2 ay hapisle cezalandirilmasina karar verdi.

Olay

Eskisehir’in Beylikova ilçesinde yasayan Hüseyin Balci, evinde 4 arkadasiyla bir araya geldi. El yapimi içki içerlerken Hüseyin Balci, arkadasi Zeki Asya’yi (52) biçaklayarak öldürdü. Olayin ardindan Balci ve diger 3 arkadasi gözaltina alindi. Cinayet süphelisi Balci, çikarildigi hâkimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildi. Süpheli hakkinda Cumhuriyet Bassavciliginca ‘kasten öldürme’ suçundan dava açildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.