Metroda Biçakli Saldiriya Ugrayan Genç Kadin Ve Annesinin Ifadesine Ulasildi

Kadiköy-Tavsantepe metrosunda biçakli bir sahsin saldirisina ve hakaretlerine maruz kalan kadin ile annesinin emniyetteki ifadelerine ulasildi. Biçakli E.Y.’nin saldirisina ugrayan genç kadin, “Üzerime yürüdü ve benim karnima tekme atti. Bize dogru biçagi salladi” dedi. Saldirinin hedefi olan genç kadinin annesi ise “Bu sahis trene biçakla nasil girdi, bunun arastirilmasini istiyorum” dedi.

Metroda Biçakli Saldiriya Ugrayan Genç Kadin Ve Annesinin Ifadesine Ulasildi
Kadiköy-Tavsantepe metrosunda dün aksam saatlerinde E.Y. ile Nilgün Mihdiye Damgaci arasinda tartisma çikti. E.Y. isimli sahis tartistigi kadina ve o esnada yaninda bulunan kizi Senanur Damgaci’ya biçak çekerek hakaretler savurduktan sonra olay yerinden uzaklasti. Gece saat 02.30 siralarinda polis ekiplerince yakalanan E.Y.’nin kullanmak için uyusturucu madde bulundurma, uyusturucu madde ticareti, kasten yaralama, tehdit hakaret, kisi hürriyetinden yoksun kilma, mala zarar verme suçlarindan toplamda 20 adet suç kaydi oldugu ortaya çikti. E.Y. emniyetteki islemlerinin ardindan adliyeye sevk edildi.

Öte yandan saldiriya ugrayan Senanur Damgaci ile annesi Nilgün Mihdiye Damgaci’nin emniyetteki ifadelerine ulasildi.

“ÜZERIME YÜRÜDÜ VE BENIM KARNIMA TEKME ATTI”

Müsteki Senanur Damgaci emniyetteki ifadesinde, “Dün annemle birlikte Tavsantepe metro duragindan metroya bindik. Bir kadinin maskesinin biraz asagi indigini gören bir erkek sahis bayana hitaben ‘korona var, bir de sizle mi ugrasacagiz’ dedi.

Kadin kendisine, cildinde yara oldugunu, kapattigi zaman agri oldugunu, bu durumdan dolayi özür diledigini söyledi.

Erkek sahis küfür ederek hakaretlerde bulundu. Ben de, ‘bayana bagiramazsin, üzerine yürüyemezsin’ dedim. Bana da küfür ederek hakaretlerde bulundu. Sonrasinda sahis benim üzerime yürüdü ve benim karnima tekme atti. Annem beni sahsin elinden almaya çalistigi sirada annemi iki eliyle tutarak metro içerisinde firlatti. Bu sirada bize vuran sahsin elinde biçak oldugunu gördüm. Sahis bu sirada küfür ve tehditler savurdu. ‘Seni öldürürüm, hepinizi dograrim’ tarzinda tehditler etti. Benim üzerime yürüdü ve bize dogru biçagi salladi. Ben ve annem bu olay sirasinda hiçbir sekilde sahsa küfür ve hakaret içeren söz söylemedik. Üzerime atili suçlamayi kabul etmiyorum. Yasanan bu olay nedeniyle annemle ben psikolojik ve fiziksel olarak çok etkilendik. Beni ve annemi darp eden, tehdit ve hakaret içerikli sözler söyleyen E.Y.’den sikayetçiyim” dedi.“BU SAHIS TRENE BIÇAKLA NASIL GIRDI”

Annesi Nilgün Mihdiye Damgaci ise, güvenlik görevlisinin yardima gelmedigini söyleyerek, “Bu sahis trene biçakla nasil girdi, bunun arastirilmasini istiyorum. Burada bir güvenlik zafiyeti oldugunu düsünüyorum. Bu olay kizim ve benim üzerimde psikolojik olarak olumsuz etki birakmistir. Kizim ve ben disari çikmaktan korkar hale geldik. Bu sahistan ve güvenlik görevlisinden sikayetçiyim” dedi.

(Gamze Erdemir /IHA)

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.