Marmaris'te Meydan Savasi Gibi Ortaklik Kavgasi

Mugla’nin Marmaris ilçesine bagli Bozburun Mahallesi’nde bulunan ünlü yat firmasi artik yatlarla degil filmlere aratmayacak kavgalari ile gündeme gelmeye basladi. Çalismasi halinde günlük cirosu milyonlarla ifade edilen DSV yatçiligin ortaklari arasinda son yasanan kavgada bisikletten, sandalyeye, sopadan tasa kadar her sey havada uçustu. Bir kisinin biçaklandigi olayda jandarma taraflara biber gazi ile müdahale ederek meydan savasi gibi kavgayi durdurmaya çalisti.

Marmaris'te Meydan Savasi Gibi Ortaklik Kavgasi
Daha önce de 3 kisinin biçaklanarak yaralandigi DSV Yatçilik’ta kavgalar sürekli devam edince güvenlik güçleri bölgede 24 saat esasina göre görev yapmaya basladi.

Kisa sürede 50’ye yakin olay ve sikayetin gerçeklestigi DSV Yatçilik kapisini önünde son yasanan kavgada taraflar birlerine ellerine ne geçirdi ise onunla saldirdi. Bisikletlerin bile havada uçustugu kavganin, is yerine kendisini yeni ortak olarak tanittan bir kisinin yanindaki kisilerle zorla girmeye çalismasi sonucu çiktigi belirtildi.

Güvenlik kamerasina da yansiyan kavga görüntülerinde; kendisini firmanin yeni ortaklarindan olarak tanitan bir sahsin özel güvenlik görevlilerinin oldugu kulübeye girmesi ile ortalik karisiyor. Sahsin güvenlik kulübesine girmesi ile bir sahis kulübenin penceresinden kendisini disari atiyor. Bunun üzerine baslayan kavga ve arbedede taraflar birbirlerine sandalye, sopa, tas ve bisikletle saldiriyor. Jandarmanin biber gazi kullanarak ayirmak istedigi kavgada biçaklanan bir kisi ise hastaneye kaldiriliyor.

DSV Yatçilik firmasinin yüzde 50’sinin müvekkili Marmaris Yapi’ya geri kalan yüzde 50 hissenin ise Ulviye Ali-Zade Kuceruk ve bir baska yabanci ortaga ait oldugunu belirten Avukat Suna Öztasdönderen, 50’ye yakin sikayetleri olmasina ragmen halen mahkemenin bir karar vermedigini belirtti.

Bölgede müvekkilleri ve çalisanlarin can güvenliginin tehlikede oldugunu ileri süren Avukat Öztasdönderen, “Geçtigimiz günlerde 3 kisiyi biçakladilar. Bugün yine sirketin ortagi oldugunu belirtip içeri girmek isteyen kisi ve beraberindekiler tarafindan bir kisi daha biçaklandi. Bunlarin talimatla gerçeklestigini biliyoruz” diyerek biçaklama olayini gerçeklestirenlerin elini kolunu sallayarak dolastigini ileri sürerek bir an önce hukukun karar veresini beklediklerini söyledi.(Güldemet Kizil-IHA)

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.