Jandarmadan Kadinlara KADES Bilgilendirmesi

Antalya Manavgat Ilçe Jandarma Komutanligi Aile Içi Siddetle Mücadele ve Çocuk Kisim Amirligi ekipleri, KADES uygulamasi hakkinda kadinlara bilgilendirme yapti.

Jandarmadan Kadinlara KADES Bilgilendirmesi
Manavgat Ilçe Jandarma Komutanligi Aile Içi Siddetle Mücadele ve Çocuk Kisim Amirligi ekipleri, Kadina Yönelik Siddete Karsi Mücadele Günü Kapsaminda; kadinlarin ve çocuklarin maruz kaldigi siddet, taciz gibi kötü eylemleri engellemek adina vatandaslara KADES uygulamasini tanitmak amaciyla bilgilendirilme yapti.

Görevliler, KADES uygulamasinin, son yillarda giderek artan kadina siddet olaylarinin önüne geçebilmek ve kadinlara yardim edebilmek amaciyla gelistirilmis bir uygulama oldugunu belirterek “Esinden veya bir baskasindan siddet gören ya da siddete maruz kalma ihtimali olan kadinlar, akilli telefonlari üzerinden yapacaklari ihbarlarda hizli bir sekilde bu is için kurulan Kadin Acil Destek Ihbar Sistemi’ne ulasabiliyorlar” açiklamalarinda bulundular.

Akilli telefon kullanicisi bir kadinin, Kadin Destek Uygulamasi KADES’i indirebilecegini belirten Jandarma görevlileri, T.C. Kimlik Numarasini girerek ve sonrasindan EGM’den gelen aktivasyon kodu ile aktif hale getirebilecegi uygulama ile aile içi ve kadina yönelik siddet magduru kadinlarin acil durumlarda cihaz konum bilgisini açarak bir tusla 112 Acil Çagri Merkezine ulasip, yardim çagrisinin yapildigi olay yerine en yakin ekip veya devriyenin sevk edilerek olaya müdahalesi saglanacagini belirttiler.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.