Elektrik Diregindeki Patlamalari Spiker Gibi Aktaran Genç, O Anlari Anlatti

Sanliurfa’nin Eyyübiye ilçesinde yagmur sonrasi elektrik direginde yasanan patlamalari cep telefonu ile kaydeden ve Urfa sivesiyle spiker gibi aktaran genç, o anlari anlati.

Elektrik Diregindeki Patlamalari Spiker Gibi Aktaran Genç, O Anlari Anlatti
Sanliurfa’nin Eyyübiye ilçesine bagli Yenice Mahallesinde, yagan yagmur sonrasi elektrik direginde üst üste patlamalar yasandi. O anlari cep telefonuyla kaydeden Ömer Saklanti isimli genç, olayi bir spiker gibi anlatmasi ile dikkatleri üzerine çekmisti. Alevlerin yükseldigi diregin yaninda park halinde bulunan araçlar da yasanan tehlike sonrasi son anda sahipleri tarafindan çekilerek, yanmaktan kurtarildi. Herkesin korktugu tehlikeli anlari bir spiker gibi cep telefonu ile kaydeden Saklanti, “Arabayi havaya uçurabilir. Eyyübiye’nin bütün trafolari patliyor. Hepsi patliyor. Oradaki yaniyor, bak circir ediyor” diyerek sosyal medyayi salladi.

“Video sonrasi herkes beni ariyor”

O anlari anlatan Ömer Saklanti, “Biraz yagmur yagdi, karsimdaki elektrik direklerinde patlamalar yasandi. Orada araçlar vardi. Trafolar yanacakti. Ben de uzaktan telefonla yakinlastirip o anlari kaydediyordum. Daha sonra o anlari anlatiyordum. Elektrik direklerinde patlamalar yasaniyordu. Patlamalar olurken hiç korkmadim. Yagmur yagiyordu, millet korkuyordu. Daha sonra balkondan bakanlar vardi, arabasini çekenler oldu. O anlari kayit altina aldiktan sonra arkadaslarima attim. Ben o anlari anlatirken patliyor, patliyor, dedim. Daha sonra arkadaslarim, ailem beni televizyonda patlamalari anlatirken görmüs. Beni aradilar, bu durum hosuma gitti. Televizyonda haberlere çikmistim. Arkadaslarima tesekkür ettim. Herkes ondan sonra beni ariyor” ifadelerini kullandi.

Mahallede elektrik kesintilerinin sürekli oldugunu belirten vatandaslar, yetkililerin duruma bir çözüm bulmasini istedi. Mahallede firin isleten esnaf, karanlikta çalistigini belirterek, elektrik kesintilerinin yasanmamasi için kalici bir çözüm bulunmasi gerektigini söyledi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.