Avcilar'da Kadin Sosyal Yasam Merkezi Ve Firüzköy Çocuk Evi Hizmete Açildi

Avcilar’da kadinlarin ve çocuklarin sosyal hayatta desteklenmesi için yapilan Kadin Sosyal Yasam Merkezi ve Firüzköy Çocuk Evi düzenlenen törenle hizmete açildi. Açilista söz alan Avcilar Belediye Baskani Av. Turan Hançerli, “Özellikle esitlik sorunu yasanan dezavantajli gruplara hizmet etmeyi öncelikli ilkelerimiz arasinda tutuyoruz“ dedi.

Avcilar'da Kadin Sosyal Yasam Merkezi Ve Firüzköy Çocuk Evi Hizmete Açildi
Avcilar’da kadinlarin ve çocuklarin sosyal yasama adapte olabilmesi ve kendilerini gelistirebilmeleri için hayata geçirilen projelerden biri olan Avcilar Belediyesi Kadin Sosyal Yasam Merkezi ve Firüzköy Çocuk Evi düzenlenen törenle hizmete açildi. Açilis törenine Avcilar Belediye Baskani Av. Turan Hançerli’nin yani sira belediye meclis üyeleri, siyasi parti üyeleri ve vatandaslar katildi.

Törende önce Avcilar Belediyesi’nde görev yapan kadinlarin olusturdugu koro ile mini bir konser verildi.

Konserin ardindan proje ile ilgili düsünceler dile getirildi.

Son olarak kurdele kesimiyle resmi açilis gerçeklestirildi.

Avcilar Belediyesi’nin 2029 vizyonu çerçevesinde açilisi gerçeklestirilen Kadin Sosyal Yasam Merkezi ve Firüzköy Çocuk Evi ile birlikte kadinlar okuma-yazma ögrenecek ve el emegi kursu alarak Milli Egitim Bakanligi onayli sertifika ile üretime katki saglayacak. Çocuklar ise diger çocuklar ile birlikte hem sosyallesip hem de okul öncesi egitim alarak okula baslarken zorluk çekmeyecekler.

“Özellikle esitlik sorunu yasanan dezavantajli gruplara hizmet etmeyi öncelikli ilkelerimiz arasinda tutuyoruz”

Kadin Sosyal Yasam Merkezi ve Firüzköy Çocuk Evi’ni dezavantajli olarak gördükleri bir bölgeye yaptiklarini ifade eden Avcilar Belediye Baskani Av. Turan Hançerli, “Onlarca yaptigimiz hizmetten sadece 2 merkeze açilis yaptik. Parklar, kapali pazarlar açtik. Onlarca hizmet ürettik. Buralarda hizmet verilmeye baslandi. 2 buçuk yilda bu açilis organizasyonu gerçeklestirdigimiz 2’inci yer. Ilk açilisimizi engelliler merkezini açtigimizda yapmistik. Il baskanimiz ve büyüksehir belediye baskanimiz da katilmislardi. 2’inci açilisimizi da bir kadin yasam merkezi olarak ve özellikle dezavantajli bir bölgede açtigimiz merkeze yapiyoruz. Bu tesadüf degil, bu bir tercih. Özellikle esitlik sorunu yasanan dezavantajli gruplara hizmet etmeyi öncelikli ilkelerimiz arasinda tutuyoruz. Bu merkezlerimizin daha da çogalacaginin sözünü vererek hayirli ugurlu olmasini diliyorum“ diye konustu.

“Okul öncesi egitim gibi burasi”

Böyle bir hizmetin açilmasinin kendileri için çok iyi oldugunu söyleyen Birgül Küres, “Çok heyecanliyiz. Çocugum çok istiyor. O yüzden geldik. Açilmasi bizim için çok iyi. Evime de yakin. Böyle bir hizmetin olmasi çocuklar için mutluluk. Içeriyi gezdim. Çok güzel ama benden çok çocugun begenmesi daha önemli. Çocugum burada sosyal faaliyetlerde bulunabilir, arkadas çevresi gelisebilir, nasil davranacagini bile ögrenebilir. Okul öncesi egitim gibi burasi“ dedi.

“Çocuklari egitim ve gelisim açisindan böyle yerlere asiri derecede ihtiyaçlari var”

Avcilar Belediye Baskani Av. Turan Hançerli’ye tesekkür eden Gülsen Balaban, ”Çok mutluyum ve memnunum. Avcilar Belediye Baskanimiza çok tesekkür ederim. Bu hizmete çocuklarimizin ihtiyaci vardi. Imkanlar çok kisitli. Çocuklarin alanlari çok dar. Çocuklari egitim ve gelisim açisindan böyle yerlere asiri derecede ihtiyaçlari var. Çocugumu buraya rahatlikla birakabilirim. Kadin Sosyal Yasam Merkezi’nden de çok memnunuz. Kadinlarimiz evlere tikanip kalmis durumda. Kadinlarda hem sosyallesecekler, hem de el becerileri ile üretecekler. Benim 3 buçuk yasimda kizim var. Onu birakacagim. Belki kizim buradayken kendimde bir egitim almak isterim“ ifadelerini kullandi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.