13 Yil Önce Kayip Olan Meclis Üyesi Davasi Görüldü

Kirsehir’de yaklasik 13 yil önce kaybolan eski belediye meclis üyesi Hasan Kirisik’i öldürdükleri iddiasiyla 4’ü tutuklu 7 sanigin yargilanmasina devam edildi.

13 Yil Önce Kayip Olan Meclis Üyesi Davasi Görüldü
Kirsehir Agir Ceza Mahkemesinde görülen durusmaya, ’tasarlayarak canavarca hislerle öldürmek, evrak yoluyla yagma, santaj ve suç islemek için örgüt kurmak’ suçlarindan tutuklu yargilanan R.A, M.K, G.K, F.K. ile tutuksuz saniklar M.D, A.S. ve Ö.K. ve müstekiler ve taraf avukatlari katildi.

Durusmada, Kirisik’a ait bag evinde bulunan ve "Almanya’ya gidiyorum" el yazili notla ilgili Ankara Kriminal Polis Laboratuvarindan gelen rapora iliskin saniklarin savunmasi alindi. Raporda el yazisinin kendisine ait oldugu degerlendirilen kadin sanik F.K, suçlamalari kabul etmeyerek, "9 aydir tutukluyum. Bag evini de anahtarlari da bilmiyorum. Olayla ilgim yok. Ben cinayet isleyecek bir insan degilim. Tahliye ve beratimi talep ediyorum" dedi.

Müsteki Mustafa Kirisik da agabeyinin kaybolmasindan sonra bulunan aracinda bag evinin anahtarlarinin olmadigini belirterek, "Bag evinin anahtarlari agabeyimin arabasinda olurdu. Araba teslim edildiginde anahtarlar yoktu. Eve hirsiz olarak girmelerine gerek yok, çünkü anahtar kendilerindeydi. Almanya olayini da zaten onlar uydurmustu" diye konustu.

Mahkeme heyeti, saniklarin mevcut halinin devamina karar vererek, durusmayi 9 Aralik tarihine erteledi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.