Mitsubishi Electric, Üretim Hatlarini Dijitallestiren Teknolojilerini 'WIN EURASIA Fuari'nda Tanitiyor

Mitsubishi Electric Türkiye Baskani Sevket Saraçoglu: 'Sergiledigimiz teknolojilerimiz arasinda markamizin Sanayi 4.0'a yanit olarak gelistirdigi ve üretim hatti üzerinde bulunan tüm makine ve sistemlerin internet üzerinden haberlesmesini saglayan [email protected] konseptimiz yer aliyor' 'Fuarda sergiledigimiz bir diger ürünümüz ise insan eli hassasiyetine sahip endüstriyel robotlarimiz. MELFA ASSISTA Kolaboratif Robotlar, yapay zeka ve mekanik donanimlariyla performans ve verimlilik sagliyor'

TOLGA YANIK - Mitsubishi Electric Türkiye Baskani Sevket Saraçoglu, "Dijital Fabrikalar Zamani’ konseptiyle hazirlandigimiz WIN EURASIA Fuari'nda, sanayinin amiral gemisini olusturan fabrikalarda üretim hatlarini dijitallestiren ve otomatize eden teknolojilerimizi tanitiyoruz." dedi.

Saraçoglu, AA muhabirine yaptigi açiklamada, Mitsubishi Electric olarak bir asirdir pek çok alanda inovatif teknolojiler gelistirdiklerini söyledi.

Türkiye’deki ana faaliyet alanlarindan olan endüstriyel otomasyon sistemleri, ileri robot teknolojileri ve Mekatronik CNC sistemleriyle pek çok alanda sanayicilere ve KOBI’lere katma deger sagladiklarini aktaran Saraçoglu, "Dünyanin her yerinden çok sayida katilimci ve yatirimciya ev sahipligi yaparak endüstriyel dönüsümün bulusma noktasi olan WIN EURASIA Fuari'nda da yer aliyor ve uzun bir aradan sonra yüz yüze olarak sektör temsilcileri ile bir araya geliyoruz. ‘Dijital Fabrikalar Zamani’ konseptiyle hazirlandigimiz bu fuarda, sanayinin amiral gemisini olusturan fabrikalarda üretim hatlarini dijitallestiren ve otomatize eden teknolojilerimizi tanitiyoruz." diye konustu.

- "Yeni is birlikleri için görüsmeler sagliyoruz"

Saraçoglu, fuarda; üretimde hiz, kalite, üretkenlik ve verimlilik gibi kazanimlari saglayan dijital teknoloji ve yaklasimlarini öne çikardiklarini aktararak, sunlari kaydetti:

"Gelecegin üretim anlayisinda dijital alt yapilarin ve robotlarin rolü, insan ve robot iliskisinde is birligi dönemi ve robotlu üretim vizyonunun temel dinamiklerini de bu fuarda ele aliyoruz. Endüstriyel dönüsüm temasiyla toplanan ve dünyanin her yerinden ulusal ve uluslararasi çok sayida katilimci ve yatirimciya ev sahipligi yapan WIN EURASIA Fuari'ni sektörümüzün gelisimi adina çok degerli buluyorum. Uzun bir aradan sonra hem fiziki hem de online olarak gerçeklesen, sektörel bir sinerji yaratan fuarda sektör temsilcileriyle bulusmak, temaslarda bulunmak, teknoloji ve çözümleri yerinde ve birebir anlatabilmek büyük bir avantaj.

Fiziki olarak ayri kalinan uzun arayi düsündügümüzde hem pazarlama karmasi hem de paydas ve farkli kilit gruplarla iletisimin saglanmasi açisindan bu fuarin çok güçlü bir platform oldugunu düsünüyoruz. Ayrica fuarin kazandirdigi yenilikçi ve inovatif perspektifin akilli üretim teknolojilerine büyük fayda saglayacagina inaniyorum. Mitsubishi Electric olarak gerek standimizda gerekse fuar kapsaminda gerçeklestirilen panellerde akilli üretim teknolojilerine dair yenilikler, trendler ve son gelismeler hakkinda paydaslarimizla sürekli iletisim halinde oluyor ve yeni is birlikleri için görüsmeler sagliyoruz."

- "MELFA ASSISTA Kolaboratif Robotlar, performans ve verimlilik sagliyor"

Saraçoglu, "Standimizda sergiledigimiz teknolojilerimiz arasinda markamizin Sanayi 4.0'a yanit olarak gelistirdigi ve üretim hatti üzerinde bulunan tüm makine ve sistemlerin internet üzerinden haberlesmesini saglayan [email protected] konseptimiz yer aliyor. [email protected] çözümümüz, üretim hatlarini kisisel bazli ihtiyaçlara göre optimize ederek pazardaki rekabet kosullarina ayak uydurmayi kolaylastiriyor." dedi.

Siber fizik sistemlerini kullanarak üretim süreçlerinin dijitallestigi Sanayi 4.0 diger bir deyisle yeni endüstri evresinde sirketlerin ihtiyaçlarini karsilamaya yönelik hazirladiklari [email protected]'nin aslinda bir dönüsüm konsepti oldugunu belirten Saraçoglu, sözlerini söyle sürdürdü:

"Biz Mitsubishi Electric olarak [email protected] konseptini kendi üretim bantlarimizda 2003 yilindan bu yana kullaniyoruz. Bu konseptin amaci fabrikalardaki üretimden yönetime kadar olan tüm katmanlarin birbiriyle etkilesim içinde olmasini saglamak. Fuarda sergiledigimiz bir diger ürünümüz ise insan eli hassasiyetine sahip endüstriyel robotlarimiz. Insan is gücünü asiste etmesiyle ön plana çikan ve üretim sahalarinda insanlarla is birligi içinde çalisabilen MELFA Endüstriyel Robotlar ile yetenekleriyle sasirtan insan eli hassasiyetine sahip MELFA ASSISTA Kolaboratif Robotlar, yapay zeka ve mekanik donanimlariyla performans ve verimlilik sagliyor. Türk sanayisinin ileri robot teknolojileri ile donatilmis gelecegin dijital ve akilli fabrikalarina simdiden hazir olmasi için çözümler sunuyoruz."

Saraçoglu sunlara dikkati çekti:

"Mitsubishi Electric’in robot deneyimi 1980’lere dayanan köklü bir tarihe sahip. Robotlarin hem kisisellestirilmis özelliklere hem de degisen üretim ve tüketim trendlerine cevap verebilmesi gerektigine inanan sirketimiz bu konuda çok önemli çalismalara imza atti. Bugün gelinen noktada robotlarimiz; hassas, dar alanda çalisabilen ve yüksek kuvvetlerde agirlik kaldirabilen, is birligine açik, insan eli ve kolunun hassasiyetine sahip olmasi gibi birçok inovatif özellik içeriyor. Tüm bunlara ek olarak WIN EURASIA Fuari'nda performans ve bakim yetenekleriyle enerji tasarrufu saglayan Inverter FR-E800 Serisi, servo standartlarini degistiren MELSERVO-J5 ve gelismis özellikleriyle fark yaratan endüstriyel bilgisayar MELIPC de standimizda tanittigimiz çözümlerimiz arasinda yer aliyor."

- "Yapay zeka ve robot bulusmasini çok önemsiyoruz"

Mitsubishi Electric Türkiye Baskani Sevket Saraçoglu, sirket olarak yapay zeka ve robot bulusmasini çok önemsediklerini ve sanayicilerin global rekabet yapisi içinde varliklarini güçlendirmesi için bunun bir gereklilik oldugunu düsündüklerini ifade etti.

Saraçoglu, sözlerini söyle tamamladi:

"Yapay zeka ile yetenekleri artan robotlarin, üretim anlayisina ve insan is gücünün dogru noktaya kanalize olmasinda belirleyici olacagini öngörüyoruz. Bu noktada 'Mitsubishi Electric’s AI creates the State-of-the-ART in technology' (Electric'in AI'si ile en yeni teknoloji) anlamina gelen tescilli yapay zeka markamiz "MAISART" ile yapay zeka tabanli fabrikalarda verimliligi artirirken sektörün bu alanindaki yatirim ve kullanim alanlarinin artmasini hedefliyoruz. Dijital dönüsüm, sadece fabrikalarin üretim hatlarina yapilacak bir ekipman yatirimi olarak bakilmamasi gereken kapsamli bir kültürel kabuk degisimidir. Bugünün dünyasinda üretim süreçlerinin verimliliginde siçrama yasatacak olan temel itici güç, dijital dönüsümdür. Sanayicilerimiz, sanayinin büyümesi ve kalkinmasindaki omurgayi olusturan dijital dönüsümü bir seçenek olmaktan çok islerinin bir parçasi olarak görüp adimlarini ona göre atmalidir."

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.