Kaçirdigi Çocugunun Canli Yayinda Bogazina Biçak Dayadi

Zonguldak’ta bir kaç gün önce canli yayin yaparak 10 yasindaki oglunu kaçiran baba, kapisina gelen polis ekiplerine direndi. Oglunu vermekte ikna olmayan baba, bogazina biçak dayadigi oglunu öldürmekle tehdit etti. Gözü dönmüs babayi ikna çabalari ise sürüyor.

Kaçirdigi Çocugunun Canli Yayinda Bogazina Biçak Dayadi
Iddialara göre, Kilimli ilçesinde balikçilik yapan Savas K., bir süre önce esinden ayrildi. 10 yasindaki ogullari Ö.K. ise Çaycuma ilçesinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanligina bagli Sevgi Evi’ne teslim edildi. Ogluyla görüstürülmedigini iddia eden baba Savas K., oglunu kaldigi evden kaçirdi. Ogluyla bulusan ve canli yayin yapan baba Savas K.’nin, "Ne yapiyoruz biz simdi" sorusuna oglu, "Kaçiyoruz, benim için" seklinde yanit verdi. Baba ve oglu o anlari ise canli yayin yaparak paylasti.

Oglunun bogazina biçak dayayan gözü dönmüs baba, "Cennette bulusalim baba dedin ya, adina baska bir sey koysunlar. Konussana oglum. Niye yaptiklarimizi konus. Biz ayrilmayacagiz. Ayrilirsak cennette bulusacagiz. Bu olayi sen teklif ettin. Annen, halan hakkinda bir sey söylemeyecek misin?" dedi.

Ogluyla birlikte Kilimli ilçesindeki barinaga gelen Savas K. burada da polisin ikna çabalarina ragmen canli yayinlarini sürdürdü. Sahis, oglunun bogazini kesmekle tehdit ederek polislere de, "Sorumlusu siz olursunuz" diyerek uzaklasmalarini istedi. Saatler süren ikna çabalarinin ardindan polis ekipleriyle ayni masada oturarak görüsmelerini sürdüren Savas K. ikna olmadi. Uyusturucu madde kullandigini canli yayinlarda da söyleyen Savas K., polislerin telkinlerine ragmen eylemini sürdürdü.

Bogazina biçak dayadigi oglunu birakmasi karsiliginda her türlü uzlasmayi teklif eden ekiplere direnen Savas K., ogluyla birlikte olay yerinden uzaklasarak geceyi babasinin evinde geçirecegini söyledi.

Ekiplerin ikna çalismalari sürüyor.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.