Tunceli'de Gençlerin Kovid-19'A Karsi Asilanma Orani Hediyelerle Arttirilacak

Vali Mehmet Ali Özkan: 'Su anda Il Saglik Müdürlügü ekiplerimiz ilimizin her bölgesinde ve her kösesinde asilama çalismalarini devam ettiriyorlar. Bu çalismalar içerisinde bizler için en önemli olan hareketli nüfus dedigimiz gençlerimizi asilamak ve asiya özendirmek'

Yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadele kapsaminda uygulanan ikinci doz asilamada yüzde 71,5 oranla mavi kategoriye geçmeye yakin olan Tunceli'de, gençlerin asilanma oranini arttirmak için "Asini Ol Hediyeni Al" kampanyasi baslatildi.

Vali Mehmet Ali Özkan, yaptigi açiklamada, dünyayi ve Türkiye'yi etkisi altina alan Kovid-19 salginin halen devam ettigini hatirlatti.

Salgin süresince ildeki herkesin kurallara uyarak yasamini sürdürdügünü ifade eden Özkan, "Tabi bunun pesi sira bir diger tedbir ve büyük silah olarak da asimiz, asilama çalismalarimiz devreye girdi. Su anda Il Saglik Müdürlügü ekiplerimiz ilimizin her bölgesinde ve her kösesinde asilama çalismalarini devam ettiriyorlar. Bu çalismalar içerisinde bizler için en önemli olan hareketli nüfus dedigimiz gençlerimizi asilamak ve asiya özendirmek." dedi.

Özkan, ulusal bir firmanin katkilariyla kent genelindeki tüm liseli ögrencilere yönelik "Asini Ol Hediyeni Al" kampanyasini baslattiklarini belirtti.

Kampanya ile birinci ve ikinci doz asilarini olan gençlere okullari vasitasiyla hediyeler ulastirilacagini aktaran Özkan, "Bu noktada Il Saglik Müdürlügü ve Il Milli Egitim Müdürlügü ve görevli arkadaslarimiz her türlü destegi ve yardimi gençlerimize ve ailelerimize saglayacaklar. Bütün gençlerimizi hem kendilerini hem anne ve babalarini hem de Tunceli'yi korumak üzere asi olmaya davet ediyoruz. Asinizi olun hediyenizi alin." diye konustu.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.