Vosvoscular Festival Için Pamukkale'de 3. Kez Toplandi

Pamukkale Belediyesinin destekleriyle yapilan vosvos festivali bu yil "3. Karahayit Vosvos Cumhuriyet Kampi" adiyla gerçeklesti.

Vosvoscular Festival Için Pamukkale'de 3. Kez Toplandi


Pamukkale Belediyesinin 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami etkinlikleri çerçevesinde düzenledigi etkinlikler devam ediyor. Bu kapsamda Denizli Vosvos Kulübü ile ortaklasa "3. Karahayit Vosvos Cumhuriyet Kampi" gerçeklestirildi.

Karahayit Kent Ormani önünde 29-31 Ekim tarihleri arasinda düzenlenen festivale ülkenin dört bir yanindan yüzlerce vosvoscu katildi.

Geleneksel hale gelen festivale katilan vosvosculari Pamukkale Belediye Baskani Avni Örki, esi Dr. Nur Örki ile birlikte ziyaret etti. Burada katilimcilarla sohbet eden Baskan Örki, ülkenin dört bir yanindan gelen misafirleri agirlamaktan mutluluk duyduklarini ifade etti.

"Bu yil festivalimizin üçüncüsünü gerçeklestiriyoruz" diyen Baskan Örki, "Turizm merkezi olan ilçemizin tanitimi için bu tür etkinlikler düzenliyoruz. Vosvoscu dostlarimizla daha önce 2 kez bir araya gelmistik. Üçüncü bulusmamiz 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami’nda gerçeklesti. Güzel ülkemizin dört bir yanindan gelen vosvoscu dostlarimizla bir arada olmaktan dolayi çok mutluyuz. Pamukkale’mizin tanitimi için bu ve benzeri etkinlikleri gerçeklestirmeye devam edecegiz. Umut ediyorum ki vosvoscu dostlarimiz buradan güzel anilarla ayrilsin. Bir kez daha tüm dostlarimiza festivalimize katildiklari için tesekkür ediyorum" dedi.3. Karahayit Vosvos Cumhuriyet Kampi"ina katilan yüzlerce vosvoscu UNESCO Dünya Miras Listesi’ndeki beyaz cennet Pamukkale ile saglik turizminin önemli merkezi olan Karahayit’ta düzenlenen konvoyda araçlarina Türk Bayraklari ile süsleyerek 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami’ni da kutladilar. Denizli Vosvos Kulübü Baskani Osman Sipal, Ankara Vosvos Dayanisma Dernegi Baskani Fikret Gültekin ile etkinlik için Izmir’ den gelen Yasemin Aksoy ve Burdur’dan katilan Alper Köse, kampin ev sahipligini yapan Pamukkale Belediye Baskani Avni Örki’ye tesekkür ettiler.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.