Genç Sanat Açiklamasi 7. Güncel Sanat Proje Yarismasi'nda Dereceye Giren Eserler Sergilenecek

Beyoglu Kültür Yolu Festivali kapsaminda Tarik Zafer Tunaya Kültür Merkezi'nde düzenlenecek sergi açilisi ve ödül töreni Kültür ve Turizm Bakani Mehmet Nuri Ersoy'un katilimiyla gerçeklestirilecek.

Kültür ve Turizm Bakanliginca düzenlenen Genç Sanat: 7'nci Güncel Sanat Proje Yarismasi'nda dereceye giren eserler, Beyoglu Kültür Yolu Festivali kapsaminda Tarik Zafer Tunaya Kültür Merkezi'nde sergilenecek.

Serginin açilisi, yarin, Kültür ve Turizm Bakani Mehmet Nuri Ersoy'un katilimiyla gerçeklestirilecek ödül töreniyle yapilacak.

Bakanliga bagli Güzel Sanatlar Genel Müdürlügü tarafindan, Türkiye'de güncel sanati ve sanatçilari desteklemek, genç yetenekleri kesfetmek, yenilikçi üretimleri arttirmak amaciyla düzenlenen ve bu yil Yunus Emre'nin Vefatinin 700. yil dönümü dolayisiyla "Bir Ben Vardir Bende, Benden Içeri" temasiyla gerçeklestirilen yarisma sonucu seçilen 40 eserden olusan sergi, 26 Kasim'a kadar ziyaret edilebilecek.

- Ödüle layik görülenler

Genç Sanat: 7'nci Güncel Sanat Proje Yarismasi'nda Basari Ödülü'ne Veli Aras Yalçinkaya, Kemal Kahveci, Beyza Durhan, Melis Hatice Yamur, Ezgi Sen layik görüldü.

Mansiyon Ödülü’nü de Abdulvahap Uzunbay, Kübra Gürlesen, Nazire Eser Bakim, Hilal Demirtas ve Koray Biyikli aldi.

Yarismada eserleri sergilemeye hak kazanan sanatçilar ise Funda Çetgin, Sevgi Atan, Tugba Aydin, Ece Kibaroglu, Süreyya Noyan, Sevdiye Cerrahoglu, Osman Batuhan Türker, Özgün Sahin, Melek Merve Tokuyan, Ilhak Altiparmak, Selim Çinar, Öznur Sahinkaya, Ugur Bisirici, Eylül Savas, Halil Ege Balkis, Ali Yerli, Erdogan Paksoy, Nazli Yagmur Aydin, Nadide Gürcüoglu, Gülsen Ünal, Gülçin Akbas, Nurcan Kaya, Zeynep Merve Çiçek Mizrak, Hasret Sahin, Zeynep Kilinç, Aysenur Pekcan, Mert Yilmaz, Muhammet Halil Alkis, Yagmur Kevser Barutçu ve Uzay Dogan oldu.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.