Ege, Akdeniz, Dogu Ve Güneydogu Anadolu Bölgelerinin Bazi Kesimleri Için Kuvvetli Yagis Uyarisi

Mugla, Aydin, Antalya'nin dogu ilçeleri, Batman, Siirt, Sirnak, Mus, Van'in güneyi ile Bitlis ve Hakkari çevrelerinde bugün yerel olarak kuvvetli yagis bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlügünden yapilan uyariya göre, bugün Türkiye genelinde hava parçali ve çok bulutlu olacak.

Marmara'nin güney ve dogusu, Ege, Akdeniz, Dogu Anadolu, Güneydogu Anadolu'nun dogusu, Konya, Sivas, Kayseri, Nigde, Gaziantep, Kilis, Adiyaman ile Kirklareli'nin kiyi kesimlerinde yagis tahmin ediliyor.

Güney Ege ve Akdeniz kiyilarinda yer yer gök gürültülü saganak, Dogu Anadolu'nun dogusunun yükseklerinde karla karisik yagmur ve kar öngörülüyor.

Yagislarin, Mugla, Aydin, Antalya'nin dogu ilçeleri, Batman, Siirt, Sirnak, Mus, Van'in güneyi ile Bitlis ve Hakkari çevrelerinde yerel olarak kuvvetli gerçeklesmesi bekleniyor.

Hava sicakliklarinin iç ve dogu kesimlerde 2 ila 4 derece artacagi, diger yerlerde önemli bir degisiklik olmayacagi, yurt genelinde mevsim normalleri civarinda seyredecegi tahmin ediliyor.

Rüzgarin, Karadeniz kiyilari ile Marmara'da kuzey ve kuzeydogu, diger yerlerde güneyli yönlerden hafif, ara sira orta kuvvette esmesi öngörülüyor.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.