Yemen Hükümetinden 3 Çocugun Öldürüldügü Saldiri Sonrasi 'Husileri Terör Örgütü Ilan Etme' Çagrisi

Yemen hükümeti, Taiz'de 3 çocugun ölümüne neden olan saldiridan Iran destekli Husileri sorumlu tutarak, uluslararasi topluma saldiriyi kinama ve Husileri terör örgütü ilan etme çagrisinda bulundu.

Yemen Enformasyon Bakani Muammer el-Iryani, yaptigi yazili açiklamada, Taiz'de 3 çocugun ölümüne neden olan roketli saldiriyi Husilerin düzenledigini belirtti.

Saldirida ilk belirlemelere göre ayni aileden 3 çocugun hayatini kaybettigini, bazilari agir 6 kisinin yaralandigini aktaran Iryani, saldiriyi siddetle kinadi.

Birlesmis Milletler (BM) ve uluslararasi topluma Husilerin yaptigi bu katliami ve insanlik suçunu kinama çagrisinda bulunan Iryani, ayrica uluslararasi toplumdan Husilerin terör örgütleri listesine alinmasini ve liderlerinin yargilanmasini talep etti.

Yemen'de hükümet birliklerinin kontrolündeki Taiz kentinin El-Kemeb Mahallesi'nde yerlesim alanina düzenlenen roketli saldiri sonucu ayni aileden 3 çocuk yasamini yitirmis, bazi çocuklar da yaralanmisti.

Sosyal medyada roketin Iran destekli Husiler tarafindan atildigi ifade edilirken, Husilerden olaya iliskin bir açiklama yapilmadi.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.