Vestel, Nusrat Filminin Ana Sponsorlarindan Ilki Oldu

Vestel Ticaret AS Genel Müdürü Ergün Güler: 'Türk askerinin Ulu Önder Atatürk liderliginde, destanlar yazdigi Çanakkale Deniz Zaferi’ni anlatan Nusrat: Demir ve Kan filmiyle dünya, Türklerin kahramanliklarina bir kez daha sahit olacak'.

Vestel, Çanakkale’ye 30 Ekim 1914'te gelen ve burada kahramanlik destani yazan Nusrat Mayin Gemisi'nin hikayesini anlatan Nusrat: Demir ve Kan filminin ana sponsorlarindan ilki oldu.

Sirketten yapilan açiklamaya göre, kültür sanat ve spor alanindaki sorumluluklarina bir yenisini ekleyen Vestel, Birinci Dünya Savasi sirasinda Çanakkale’de savasin kaderini ve tüm dünya tarihini degistiren Nusrat Mayin Gemisi'nin mücadelesini beyaz perdeye tasiyacak olan Nusrat: Demir ve Kan filminin ana sponsorlugu için anlasma imzaladi.

Vestel, 30 Ekim 1914’te geldigi Çanakkale’yi geçilmez kilan Nusrat Mayin Gemisi’nin hikayesini anlatacak filme sponsorluk destegini bu anlamli günde açikladi.

Filmin yönetmenligini Ayla ve Müslüm gibi yapitlariyla taninan Türk sinemasinin basarili ismi Can Ulkay üstlenecek. Filmin hazirliklarina, yapimci Sertug Alptekin tarafindan 19 ay önce baslandi.

2023’te vizyona girmesi planlanan filmin hedefi tüm dallarda Oscar adayligi. Tüm dünyada ayni gün vizyona girecek olan film, vizyona girmeden önce Cannes Film Festivali’nde de gösterilecek.

- “Nusrat: Demir ve Kan filmiyle dünya, Türklerin kahramanliklarina bir kez daha sahit olacak”

Açiklamada görüslerine yer verilen Vestel Ticaret AS Genel Müdürü Ergün Güler, Vestel olarak sosyal sorumluluk vizyonlari dogrultusunda en önemli evrensel degerlerden kültür ve sanata destek vermeye devam edeceklerini belirterek, "Türk askerinin Ulu Önder Atatürk liderliginde, destanlar yazdigi Çanakkale Deniz Zaferi’ni anlatan Nusrat: Demir ve Kan filmiyle dünya, Türklerin kahramanliklarina bir kez daha sahit olacak. Tarihimizin dünyaya ve gelecek nesillere dogru aktarilmasinda önemli bir yeri olacak bu kiymetli yapimin ana sponsoru olmaktan mutluluk duyuyoruz.” ifadelerini kullandi.

Yapimci Sertug Alptekin ise Nusrat: Demir ve Kan filminin, içinde hem Türkiye Cumhuriyeti hem de dünya sinemasi açisindan birçok ilkleri barindiran bir yapit olacagini belirterek, sunlari kaydetti:

“Filmde en ufak bir tarihsel ve askeri hataya yer vermemek adina 19 aydir hem yurt disi hem yurt içi kaynak, doküman ve hatiratlar üzerinde saglamalarla kronoloji çikartan bir arastirma ekibiyle titizlikle çalisiyoruz. Nusrat’in Komutani Yüzbasi Ismail Hakki Bey’in torunu Cihat Gündogdu ve Bas çarkçisisi Ön Yüzbasi Ali Yasar Bey’in torunu Atilla Denizalp de çalismalarimiza destek veriyor. Daha önce Çanakkale Savaslari’nin kara cephesine dair birçok film yapilmis iken esas olan deniz cephesi ve Çanakkale Deniz Zaferi hiç konu edilmemisti. Biz de tüm dünyaya, dünya tarihini bir günde degistiren yegane olay olan Nusrat Mayin Gemisi’ni ve Çanakkale Deniz Zaferi’ni göstermeyi hedefledik. Bize bu zorlu ve uzun süreçte ilk destek olan Vestel ailesine tesekkürlerimizi sunariz.”

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.