Rektör Ve Ögrencilerden Safak Vaktinde Doga Yürüyüsü

Samsun Ondokuz Mayis Üniversitesi (OMÜ) kampüsünde rektör ve ögrenciler safak vakti doga yürüyüsü yapti.

Rektör Ve Ögrencilerden Safak Vaktinde Doga Yürüyüsü
Ondokuz Mayis Üniversitesi ile Gençlik ve Spor Il Müdürlügü is birliginde KYK yurtlarinda kalan üniversite ögrencileri için Kurupelit Kampüsü’nde doga yürüyüsü düzenlendi.

Saat 07.00’de Rektörlük Istasyonu mevkisinde bir araya gelen ögrenciler OMÜ Vakfi Koleji önünden Dis Hekimligi Fakültesi yakinina uzanan yolda yürüyüs yapti. Yürüyüse OMÜ Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal ile Gençlik ve Spor Il Müdürü Ismail Hakki Kasapoglu da katilarak ögrencilerle birlikte üniversite kampüsünün güzelligini yasadi. Yürüyüs sonunda üniversite ögrencilerine çay ve simit ikrami yapildi. Rektör Ünal ögrencilerle sohbet ortaminda bir araya gelerek sorularini da cevapladi.

"Diploma artik is görmeyecek"

Ögrencilere üniversitedeki yillarini iyi degerlendirmeleri tavsiyesinde bulunan Rektör Ünal, “Bir seyin pesindeyseniz, istiyorsaniz yaparsiniz. Ama istemeniz gerekiyor. Bunda da samimi olmaniz gerekiyor. Benim size okulla alakali söyleyecegim küçük bir nokta var. O da su: Hangi bölümde okursaniz okuyun ama Türkiye’nin geldigi bir nokta var. Bu senenin fiili olarak bize gösterdigi doluluk oranlariyla alakali bir durum var. Mezun oldugunuzda ne yapmak istediginiz ne olmak istediginize simdiden karar verin. 4. sinifa geldiginizde ‘sonu gözüktü artik deniz tükendi ya simdi ne yapacagiz, simdi ne olacak’ diye bir telasa kapilmak ve daha sonra da kendi kendinizle hayiflanma çatismak ya da bir yerleri suçlayarak kendinizi anlamli kilmak veya ifade etmek zorunda kalmamak için bugün bir hayal kurun. Ve nerede olmak istiyorsaniz bunun gereklerini yerine getirin. Diploma artik is görmeyecek söylemek istedigim sey bu arkadaslar. Hangi bölümü bitirirseniz bitirin. Diploma is görmeyecek. Diplomanin üzerinde yeterlilikler olusturmaniz gerekiyor. Istihdam alanina gittiginizde sizden ne beklendigini bugün fark etmeniz gerekiyor. ‘Benden ne bekleniyor. Ben bunu nasil gerçeklestirebilirim’. Her birimizin ailesi farkli. Ayni aileden gelmedik. Sosyal imkanlarimiz hepimizin farkli. Ama bugün sartlarimiz esit hatta siz eksiginizi fark ederseniz fark etmeyenden çok daha iyi bir noktaya gelme imkaniniz var. Bu noktada biz size destek olmak için elimizden geleni yapacagiz” diye konustu.

Üniversitede daha çok etkinlik yapmayi planladiklarini belirten Ismail Hakki Kasapoglu ise “Kültürel açiliminizi planlamak adina ne varsa planlayacagiz. Hocalarimiz yurtlara sizlerle birlikte gelecek. Beraber yine doga yürüyüsleri yapilacak. Burada çok harika bir göletimiz var. Orada etkinliklerimiz olacak. Ondokuz Mayis Üniversitesi ikinci eviniz olacak. Birinci eviniz anneniz babanizin yuvasi. Burasi ondan daha asagi kalmayacak” sekline konustu.

Etkinlik simit ve çay ikraminin ardindan sona erdi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.