MHP Genel Baskan Yardimcisi Aydin Açiklamasi 'Halkimiz Onlara Sert Bir Tokat Sandik Basinda Cevap Verecektir'

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Baskanligi koordinesinde düzenlenen “Adim Adim 2023, Il Il Anadolu” toplantisi Erzurum’da gerçeklestirildi.

MHP Genel Baskan Yardimcisi Aydin Açiklamasi 'Halkimiz Onlara Sert Bir Tokat Sandik Basinda Cevap Verecektir'
MHP Genel Baskan Yardimcisi Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydin, CHP ve Iyi partiye yönelik sert elestirilerde bulundu. Aydin; “TBMM’de tezkere oylamasinda kaçak güresenler, hatta HDP’nin kontrolüne girenler. Atatürk’ün ruhaniyetini inciten CHP ve bunun yaninda agiza göre sakiz ve serbet servisinde bulunun Iyi Parti yaptiklari yüce milletimiz degerlendirme yapacaktir. Onlara sert bir tokat sandik basinda bir cevap verilecektir” dedi.

Erzurum Palandöken Necip fazil Kisakürek Kültür Merkezi’nde yapilan toplanti merhum Alparslan Türkes’in bir sözünden yola çikilarak, “Kendinizi küçük görmeyiniz, sizler büyük kuvvetsiniz, vazifenizi hiçbir zaman unutmayiniz, kuvvet birliktir, davamizin gelecegi birliklersiniz, birlik ve beraberlik içinde olmaliyiz” sözleri ile basladi.

Toplantiya MHP Genel Baskan Yardimcisi ve Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydin, MHP Igdir Milletvekili Yasar Karadag, Büyüksehir Belediye Baskan vekili Fevzi Polat, MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Adem Yurdagül, Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Idris Aydin, Erzurum Il Baskani Naim Karatas, Ak Parti Erzurum Il Baskani Mehmet Emin Öz, Erzurum Ülkü Ocaklari Baskani A. Kadir Gökçan, STK temsilcileri, muhtarlar ve partililer katildi.

Toplantinin açilis konusmasini MHP Erzurum Il Baskani Naim Karatas yapti. Karatas konusmasinda ‘’ Sizlerle birlikte olmaktan gurur duyuyorum mutlu oldum. MHP’nin derdi Devlet, sevdasi millettir. Bu sevdamizla kimseleri yalniz birakmadik. Erzurum dogunun sinir tasidir. MHP ve Cumhur Ittifaki olmak üzere birlikte 2023 yilina adim adim ilerliyoruz. Hepinizin ve hepimizin sevdasi ve davasi millettir. Seçmenimizi yalniz koymayacagiz. Seçmenimize sirtimizi dönmeyecegiz. Çalismalarimiza büyük gayret gösteriyoruz. Bu tür toplantilari gelistirecegiz” ifadelerini kullandi.

Il Baskani Naim Karatas’in açilis konusmasindan sonra MHP Genel Baskan Yardimci ve Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydin Baskanliginda divan olusturuldu.

MHP Genel Baskan Yardimcisi ve Erzurum Milletvekili Prof. Dr. Kamil Aydin toplanti öncesi IHA’ya özel açiklama yapti.

Tematik toplantilara Erzurum’dan devam ettiklerini belirten Prof. Dr. Aydin, “MHP olarak Lider Ülke Türkiye 2023 vizyonuna uygun sekilde MHP Genel Baskani Devlet Bahçeli’nin talimatlari dogrultusunda toplantilara devam ediyoruz. Birinci asama olarak 81 il, 90 bölgeye bölünerek yapilan bölgesel istisare toplantilariydi. Toplantilari kazasiz belasiz yaptik. Bu günden baslamak üzere ikinci asamaya geçmis bulunuyoruz. Bu defa ‘’ Adim Adim 2023 ‘’ diyecegiz. Il il halkla bulusma toplantilari yapacagiz. Bu toplantilari he batidan hem de dogudan baslatmayi düsündük. Genel Baskanimizin talimatlari ile Diyarbakir, Bingöl, Erzurum, Tunceli, batida ise Edirne, Çanakkale, Kirklareli ve Tekirdag’dan baslamak üzere toplantilarimizi gerçeklestirecegiz. 2023 gibi büyük bir idealimiz söz konusu, Cumhur Ittifaki olarak bu hedeflere kenetlendik. 2023’e dogru halkimizin dilek ve istekleri ile onlarin yüreklerini avucumuzun içerisinde tutmak kaydi ile, ayrica selamlasmak ve hasret gidermek adina bu toplantilarin bir ayagini Erzurum’da Dadaslar diyarinda gerçeklestiriyoruz. Il ve Ilçe Baskanlarimiza tesekkür ederiz. Bizlerin bir parçasi olan Igdir Milletvekilimiz bizimle, MYK üyelerimizle birlikteyiz. Cumhur Ittifaki olarak 2023 seçimlerinde hayirli bir süreci birlikte atlatiriz” diye konustu.

Prof. Dr. Kamil Aydin, CHP ve Iyi Partiye yönelik elestirilerde de bulunarak, “Cumhur Ittifaki vurgusu yapmamizin nedeni görüyorsunuz ki, en son sizlerde biliyorsunuz ve takip ediyorsunuz ülkemizi karistirmak adina 10 Devletin Büyükelçilerinin tutumlari, Cumhur Ittifaki olarak dik durmasini bildik. 2023’de çok rahat bir sekilde ve öncelikli olarak ülke ve millet diyerek, yine son zamanlarda görüldügü gibi Türkiye’yi bölgesel konuma göre siyaset uygulamaya çalisanlar, TBMM’de tezkere oylamasinda kaçak güresenler, hatta HDP’nin kontrolüne girenler. Atatürk’ün ruhaniyetini inciten CHP ve bunun yaninda agiza göre sakiz ve serbet servisinde bulunun Iyi Parti yaptiklari yüce milletimiz degerlendirme yapacaktir. Onlara sert bir tokat sandik basinda bir cevap verilecektir” diye konustu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.