Komandolarin 1917 Rakimli Tepeye Nokta Operasyonunda Magaradaki 4 PKK'li Teslim Alindi

Irak'in kuzeyinde operasyonlarini sürdüren Mehmetçik, silah deposu olarak kullanildigini tespit ettigi magaranin bulundugu Avasin'deki kayalik zirveye helikopterle indirme harekati düzenledi Magaradaki 4 teröristin silahlarini birakarak teslim oldugu anlar, kameralarca kaydedildi.

SARP ÖZER - Irak'in kuzeyinde 1917 rakimli tepede teröristlerin silah deposu olarak kullandigi magara Mehmetçik tarafindan ele geçirildi. Magaradaki 4 teröristin silahlarini birakarak teslim oldugu anlar, kameralarca kayit altina alindi.

Milli Savunma Bakanligi kaynaklarindan alinan bilgiye göre, Irak'in kuzeyindeki terör hedeflerine yönelik baslatilan Pençe serisi operasyonlarindan Pençe Yildirim Harekati planlandigi sekilde devam ediyor.

Avasin bölgesinde teröristlerin saklandiklari magaralara tek tek giren Mehmetçik, sahadan alinan istihbarat, insansiz hava araçlarinin tespiti ve yakalanan teröristlerin ifadelerine göre nokta operasyonlar yapmayi sürdürüyor.

Bu kapsamda Avasin'de 1917 rakimli tepedeki bir magaranin teröristlerce silah deposu olarak kullanildiginin belirlenmesi üzerine Mehmetçik söz konusu bölgeye nokta operasyonu düzenledi.

Kayalik ve zorlu bir bölgede bulunan magaranin yakinina helikopterlerle indirme harekati gerçeklestiren komandolar, çok kisa sürede çevreyi kontrol altina aldi.

Kendi güvenliklerini de saglayan Mehmetçik, magaradaki teröristlere "teslim ol" çagrisinda bulundu. Kaçacak yerleri kalmadigini anlayan teröristler, silahlarini birakarak teslim oldu.

Magaradan çikan 4 terörist, gerekli güvenlik önlemleri saglanarak komandolar tarafindan teslim alindi. Aralarinda kadinlarin da bulundugu teröristlere Mehmetçik tarafindan su verilirken, magaradaki aramalarda çok sayida silah ve mühimmat ele geçirildi.

Küçük bir bosluktan girilen magarada birçok bölüm dikkati çekti. Odalara bölünmüs magarada, teröristlere ait 2 doçka ile silaha ait sehpa, 7'si kalasnikof, biri M-16 ve biri de keskin nisanci olmak üzere 12 tüfek, 2 biksi makineli tüfek, 2 roketatar ve bunlara ait çok sayida mühimmat ile bir kutu el bombasi, telsizler, 2 oksijen tüpü ile tibbi malzeme bulundu.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.