Izmir Depreminde Hayatini Kaybedenler Anisina Bisiklet Turu Düzenlendi

Izmir'in Seferihisar ilçesinde 30 Ekim 2020'de meydana gelen 6,6 büyüklügündeki depremde yasamini yitiren 117 kisi anisina "Umut'a Sürüyoruz" adiyla bisiklet turu gerçeklestirildi.

Tur, Doganlar Apartmani enkazi altinda kalan ve yasamini yitiren 7 yasindaki Umut Perinçek'in anisini yasatarak, dar gelirli ailelerin çocuklarina egitim alaninda destek saglamak amaciyla kurulan Yüreklere Umut Vakfi (YUVA), Izmir Büyüksehir Belediyesi ve bisiklet topluluklarinin destegiyle düzenlendi.

Umut Perinçek'in depremden iki gün önce 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami nedeniyle çizdigi "Cumhuriyet" isimli resminin asildigi Bornova Asik Veysel Rekreasyon Alani Buz Sporlari Salonu önünden, depremin meydana geldigi 14.51'de tura baslayan bisikletliler, Doganlar Apartmani'nin yikildigi noktaya kadar pedal çevirdi.

Etkinlige katilanlara "Cumhuriyet" resminin yer aldigi YUVA tisörtü hediye edildi.

Baba Oguz Perinçek, yaptigi açiklamada, oglu Umut'un kaybindan sonra çocuklara hizmet etmek için kurduklari Yüreklere Umut Vakfi gönüllülerine ve bisiklet etkinligine katilanlara tesekkür etti.

Anne Seher Perinçek ise depremde 27 çocugun hayatini kaybettigini animsatarak, onlar için gökyüzüne 27 balon birakacaklarini belirtti.

Konusmasi sirasinda gözyaslarina hakim olamayan anne Perinçek, "Balonlari gökyüzüne birakacagiz. O minik kalplere küçük birer hediye yollayacagiz." dedi.

Konusmalarin ardindan çocuklara ve etkinlige katilanlara dagitilan balonlar, gökyüzüne birakildi.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.