Habersiz Çarsiya Giden Karisini Biçaklamisti, Devlet Ailenin Evlat Edindigi Çocuk Için Inceleme Baslatti

Bursa’da kiskançlik yüzünden esi tarafindan biçaklanan kadinin daha önce de siddet gördügü esi için uzaklastirma karari basvurusunda bulundugu ancak daha sonra sikayetini geri aldigi ögrenildi.

Habersiz Çarsiya Giden Karisini Biçaklamisti, Devlet Ailenin Evlat Edindigi Çocuk Için Inceleme Baslatti
6 ay önce ayagi kirilan, dün gece de esi tarafindan bacagindan biçaklanan kadinin sikayeti üzerine, koca gözaltina alindi. Aralarinda geçimsizlik oldugu ögrenilen çiftin 4 yil önce 9 aylik iken evlat edindikleri çocuk için Aile ve Çalisma Sosyal Hizmetler Il Müdürlügü ekipleri, olayin yasandigi evde sosyal inceleme baslatti.

Edinilen bilgiye göre, olay, saat 21.00 siralarinda merkez Osmangazi ilçesi Yahsibey Mahallesinde meydana geldi. Esinin baskasiyla telefonla görüstügünü iddia edip krize giren S.B., (57) kendisine haber vermeden disariya çiktigi gerekçesiyle kendisinden 15 yas küçük esi K.B.’yi (42) biçakla bacagindan yaraladi. Kadinin çigligini duyan komsular, polise haber verdi. Olay yerine gelen 112 Acil Saglik ekiplerinin müdahalesinin ardindan K.B., Çekirge Devlet Hastanesine kaldirildi.

Bu kez sikayetçi oldu

Olay yerinde polis ekipleri tarafindan gözaltina alinan S.B. ile ilgili olarak, karisinin daha önce sikayette bulunup evden uzaklastirilmasini istedigi, ayagina elektronik kelepçe takilacakken kadinin sikayetini geri almasi üzerine takilmadigi belirtildi.

6 ay öncede ayagi kirilan kadin dün gece ugradigi biçakli saldiri sonrasi esinden sikayetçi oldu. Kadinin sikayetinin ardindan sorusturmayi yürüten Osmangazi Ilçe Emniyet Müdürlügü Aile Içi Siddet Bürosu tarafindan ifadesi alinan S.B. adliyeye sevk edildi.

Öte yandan, ailenin 4 yil önce 9 aylikken evlat edindikleri çocuk için Bursa Valiligi Aile ve Çalisma Sosyal Hizmetler Il Müdürlügüne bagli ekiplerin olayin yasandigi evde sosyal inceleme yaptiklari belirtildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.