Göklerdeki Binlerce Türk Bayragi Görenleri Saskina Çevirdi

Kocaeli Büyüksehir Belediyesi’nin düzenledigi 29 Ekim haftasi etkinliklerinin bir yenisi Sekapark’ta binlerce Türk bayrakli uçurtmanin göklerde süzülmesiyle gerçeklesti. Sekizinci kez düzenlenen Cumhuriyet Kosusu ile baslayan etkinlik uçurtma senlikleriyle sona erdi.

Göklerdeki Binlerce Türk Bayragi Görenleri Saskina Çevirdi
Kocaeli Büyüksehir Belediye Baskani Tahir Büyükakin’in yapmis oldugu açilis konusmasiyla beraber etkinlikler basladi.

Büyükakin, öncelikle katilimin yogunlugundan duydugu memnuniyeti dile getirirken sözlerini su sekilde sürdürdü: “Cumhuriyet bizim ülkemizin en kiymetli degeri. Atatürk’ün dedigi gibi, ‘Onu biz kurduk, siz yasatacaksiniz’ diye gençlere seslenmisti. Bugün de buranin gençlerle dolu olmasi bizim için en kiymetli hazine. Buradaki gençlerin Cumhuriyeti gelecege tasiyacagindan zerre kadar kusku duymuyorum.”

Sekapark’ta yapilan Cumhuriyet Kosusu, 3 km ve 10 km olmak üzere iki farkli sekilde yapildi. Çok sayida vatandasin katildigi kosunun finalinde tüm katilanlara madalya verildi.

Her kategoride ilk 3’e giren kadin ve erkeklere ise ödül ve kupalari teslim edildi.

Uçurtma tepesinde yapilan etkinlikte ise tam 1923 tane uçurtma uçuruldu. Ayni anda 60 metrekarelik boyutuyla dünyanin en büyük besinci uçurtma bayragi olan devasa bir Türk bayrakli uçurtma da göklerde süzüldü. Cumhuriyetin 28. Yilina özel 28 bayrakli uçurtmanin havada süzülmesi de güzel gösterilere sahne oldu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.