Erzincan'da Soguk Havalar Pazar Esnafina Soba Kurdurdu

Erzincan’da soguk hava etkisini artirdi. Pazarci esnafi soguktan korunmak için tezgah arkasina soba kurdu.

Erzincan'da Soguk Havalar Pazar Esnafina Soba Kurdurdu
Dogu Anadolu Bölgesinde yüksek kesimlere kar yagmasinin ardindan kent merkezlerinde hava sicakligi düstü. Meteoroloji 12. Bölge Müdürlügü ekiplerince yapilan son degerlendirmelere göre bölge genelinde hava parçali ve çok bulutlu, ögle saatlerinden itibaren ise yagisli geçecek. Sicakliklarin mevsim normallerinin civarinda seyredecegi bölgede rüzgâr dogu ve güneydogudan hafif, ara sira orta kuvvette esecek.

Hava durumunu siki takip eden pazar esnafi ise soguk havaya karsi soba kurarak önlem aldi. Geçimi pazarcilikla saglayan esnaf Ayhan Toprak yaz kis demeden ekmek parasi için tezgah açtiklarini söyleyerek, “Herkes gibi bizde isimizi yapiyoruz. Yaz, kis demeden tezgahlarimizi açiyoruz. Biz pazari kuracagiz ki insanlar da eksiklerini tamamlasinlar. Herkesin yaptigi bir is var, her isinde zorlugu var. Esnafligin kis aylarinda zor olan yani soguk hava. Soguk havada gün boyu disarda çalisinca üsüyoruz. Haliyle hasta oluyoruz. Bizde bunu önlemek için tezgahlarin arkasina soba kurduk. Evden sobada yakacak bir seyler getiriyorum. Diger esnaf arkadaslarla sobanin yanina gelip isiniyoruz. Baska türlü olmuyor.” seklinde konustu.

Müsterileri olmadiginda sobanin etrafinda isinan esnaf sobanin üzerine patateste koyarak hem çalisiyor hem de keyifli vakit geçiriyor.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.