Buca Belediyesindeki Yolsuzluk Iddiasiyla Ilgili Yakalanan 12 Süpheliden 4'Ü Tutuklandi

Izmir Buca Belediyesinde "ihaleye fesat karistirma", "edimin ifasina fesat karistirma", "zimmet" ve "akaryakit hirsizligi" yaptiklari iddiasiyla gözaltina alinan 12 zanlidan 4'ü tutuklandi.

Izmir Emniyet Müdürlügü Mali Suçlarla Mücadele ve Istihbarat Subesi ekiplerince 27 Ekim'de gözaltina alinan 12 süphelinin emniyetteki islemleri tamamlandi.

Emniyetteki islemlerinin ardindan 3 süpheli serbest birakildi, 9 zanli adliyeye sevk edildi.

Hakimlige çikarilanlardan Buca Belediyesinde çalisan biri müdür, ikisi amir ve biri personel olmak üzere 4 zanli tutuklandi, 4'ü adli kontrol sartiyla olmak üzere 5 süpheli saliverildi.

Gözalti karari bulunan 3 zanlinin yakalanmasina yönelik çalisma sürüyor.

- Operasyon

Izmir Cumhuriyet Bassavciliginca baslatilan sorusturmada elde edilen bilgi ve evrak ile MASAK ve bilirkisi incelemeleri sonucu Buca Belediyesinin çöp ve kati atik ihalelerinde paravan sirketler kullanilarak kamunun 17,5 milyon lira zarara ugratildiginin belirlenmesi üzerine "ihaleye fesat karistirma", "edimin ifasina fesat karistirma", "zimmet" ve "akaryakit hirsizligi" gibi suçlari isledikleri öne sürülen paravan sirketlerin sahipleri, çalisanlari ve belediyede görevli personelin de aralarinda oldugu 15 süpheli hakkinda gözalti karari verilmis, 12 zanli yakalanmisti.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.