Bafra Kaymakamligindan, 'Cumhuriyet Yürüyüsü' Açiklamasi

Bafra Kaymakamliginca, 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami'nda gerçeklestirilmesi planlanan "Cumhuriyet Yürüyüsü"nün iptal edilmesiyle ilgili açiklama yapildi.

Kaymakamliktan yapilan yazili açiklamada, bazi basin yayin organlarinda yer alan, "Bafra ilçemizde 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami kutlamalari kapsaminda Bafra Anadolu Lisesi Mezunlar Dernegi tarafindan düzenlenmesi planlanan Cumhuriyet Yürüyüsü'nün Memleket Partisi Genel Baskani Sayin Muharrem Ince'nin katilacagi gerekçesiyle iptal edildigi" iddialarina iliskin açiklama yapilmasi ihtiyaci duyuldugu belirtildi.

Bafra ilçesinde Cumhuriyetin 98. yil dönümü kutlama etkinliklerinin, "Ulusal ve Resmi Bayramlar ile Mahalli Kurtulus Günleri, Atatürk Günleri ve Tarihi Günlerde Yapilacak Tören ve Kutlamalar Yönetmeligi" hükümlerine göre kurulan kutlama komitesince hazirlandigi aktarilan açiklamada, su ifadelere yer verildi:

"Bafra Anadolu Lisesi Mezunlar Dernegi Baskanligi, dernek üyelerinin katilimiyla 29.10.2021 günü saat 19.30'da Bafra Anadolu Lisesi önünden baslayarak Gazipasa Mahallesi'nde son bulacak Cumhuriyet Yürüyüsü yapmak istediklerini, 26.10.2021 tarihli dilekçeleri ile Bafra Kaymakamligimiza bildirmisler ve söz konusu talep Cumhuriyet Bayrami kutlamasi kapsaminda kabul edilerek Dernegin söz konusu etkinligine izin verilmistir. Daha sonra Bafra Anadolu Lisesi Mezunlar Dernegi Baskani'nin Kaymakamlik ile görüserek dernek üyeleri ile yapmak istedikleri yürüyüse kendi amaçladiklari dernek üyeleri disinda katilim olacagini belirterek, bunun dernek yönetimince kabul edilmeyecegini, bu yüzden programi iptal ettiklerini sözlü ve yazili olarak beyan etmislerdir. Söz konusu yürüyüs ilgili Dernegin yazili ve sözlü talebi ile Dernek tarafindan iptal edilmistir. Kaymakamligimizca adi geçen siyasi partinin hiçbir siyasi faaliyeti engellenmemis ve halka açik kutlamalara katilmislardir. Söz konusu iddialar gerçegi yansitmamakta olup, Cumhuriyetimizin 98. yili tüm ülkemizde oldugu gibi Bafra ilçemizde de cosku içerisinde ve halkimizin yogun katilimiyla kutlanmistir. Sayin Muharrem Ince'nin bu olayi Kaymakamimizin kasti tasarrufu olarak degerlendirerek Sayin Bafra Kaymakamimizin sahsina yaptigi hakaret kabul edilemez bir davranistir."

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.