Ankara Büyüksehir Belediyesinden Hayvanciliga Destek

Ankara Büyüksehir Belediyesi, yerli üretimi artirmak ve kirsal kalkinmayi gelistirmek için yerli üreticilere tohum dagitimindan teknik egitime kadar birçok konuda destek olmayi sürdürüyor.

Ankara Büyüksehir Belediyesinden Hayvanciliga Destek
Ankara Büyüksehir Belediyesi kirsal kalkinma projeleriyle örnek olmayi sürdürüyor. “En büyük hayalim Ankaraliyi zengin etmek” diyen Büyüksehir Belediye Baskani Mansur Yavas’in baslattigi kirsal kalkinma hamlesi her geçen gün çesitlenerek devam ediyor. Yerli üreticilerin ekonomilerini rahatlatmak ve yerli üretimi artirmak için tohum dagitimindan teknik egitime kadar çok sayida destek paketini hayata geçiren Yavas simdi de hayvancilikla ugrasan küçük aile isletmelerine hayvan yemi olarak kullanilan ücretsiz silajlik misir dagitacak. Büyüksehir Belediyesi Gölbasi Karaoglan Tarim Kampüsü’nde 400 dönüm alana ekilen silajlik misir için Kirsal Hizmetler Daire Baskanligi ekipleri hasat islemine basladi.

7/24 hasat çalismalarini sürdüren Kirsal Hizmetler Daire Baskanligi, silajlik misirdan 3 bin tona yakin ürün elde etmeyi planlarken, toplanacak mahsülü 1,5 ay içinde listesi olusturulacak küçük aile isletmelerine dagitacak. Baskan Yavas tarafindan hayata geçirilen Baskent Ankara Kalkinma Projesi (BAKAP) kapsaminda Gölbasi Karaoglan Tarim Kampüsü’nde bu üretim sezonunda 2 bin 700 dönüm arazide yapilan bitkisel üretimin tamami yerli üreticiye dagitildi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.