AK Parti Genel Baskan Yardimcisi Sahin Açiklamasi 'Bugün CHP, HDP Araciligi Ile Kandil'den Talimat Alir Hale Gelmistir'

Malatya AK Parti Genisletilmis Il Danisma toplantisinda konulan Genel Baskan Yardimcisi Fatih Sahin, mecliste kabul edilen siniri ötesi tezkeresine hayir diyen CHP’yi elestirdi. CHP’yi HDP’nin ve PKK’nin masasi olmakla suçlayan Sahin, “Bugün CHP, HDP araciligi ile Kandil’den talimat alir hale gelmistir, yarin dogrudan talimat almaya baslarsa buna da hiç sasirmayiz” dedi.

AK Parti Genel Baskan Yardimcisi Sahin Açiklamasi 'Bugün CHP, HDP Araciligi Ile Kandil'den Talimat Alir Hale Gelmistir'
AK Parti Malatya Genisletilmis Il Danisma Toplantisi Malatya Kongre ve Kültür Merkezi’nde genis katilimla düzenlendi.

Partililerin yogun ilgi gösterdigi toplantiya AK Parti Genel Baskan Yardimcisi Fatih Sahin’in yani sira AK Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Ahmet Çalik ve Hakan Kahtali, Büyüksehir Belediye Baskani Selahattin Gürkan, Il Baskani Ihsan Koca, ilçe belediye baskanlari ve meclis üyeleri de katildi.

Programda konusan AK Parti Genel Baskan Yardimcisi Fatih Sahin, 19 yildir AK Parti iktidarlarinda Malatya’ya 10 hastane, 68 okul, 1 üniversite ve 18 bin 500 konut kazandirdiklarini belirterek, “Benim bu söylediklerim özetinde özeti. Cumhuriyet tarihinde en fazla yatirimi bu süreçte Malatya’ya kazandirdik. Sizlerin de azmi ve çalismasi ile çok daha fazlasini önümüzdeki yillarda da kazandiracagiz” seklinde konustu.

Türkiye’nin artik bölgesinde ve dünyada söz sahibi bir ülke haline geldigini de dile getiren Sahin, bölgede artik Türkiye’nin denklem içerisine dahil edilmeden hareket edilmesinin mümkün olmadigini dile getirdi. Türkiye’nin göz ardi edilerek bölgesel ve küresel bir denklem kurulmasinin da artik mümkün olmadigini vurgulayan Sahin, “Bakiniz Akdeniz’de, Orta Dogu’da, Kafkasya’da, Balkanlar’da artik aktif oyun kurucu bir Türkiye var. Artik nerede bir mesele konusuluyorsa orada Türkiye var. Bunu hazmedemeyenleri ülkemizin önünü kesmek, bizi hedeflerimizden uzaklastirmak, bizim etki alanlarimizi daraltmak için türkü oyunlara basvurdular. Ülke içinde de kendilerine is birlikçi buldular” ifadelerine yer verdi.

Geçtigimiz günlerde ABD ve Avrupa ülkesi 10 büyükelçinin açiklamalarina da deginen Genel Baskan Yardimcisi Sahin, “Biz arzu ederdik ki muhalefet burada milli bir durus sergilesin. En azindan arzu ederdik ki muhalefet bu durum karsisinda ‘Siz kim oluyorsunuz da bizim iç islerimize karisiyorsunuz, bizim bagimsiz mahkemelerimize talimat veriyorsunuz’ demelerini isterdik. Ama maalesef böyle olmadi. Agzini her açtiginda ögretmenlere, emeklilere, çiftçilere, bürokratlara, memura, sanatçiya hakaretler yagdiran Kemal Kiliçdaroglu büyükelçilerin açiklamasi karsisinda süt dökmüs kediye döndü” seklinde konustu.

CHP Lideri Kiliçdaroglu’nun kabadayiliginin millete yönelik oldugunu bu vesile ile bir kez daha gördüklerini belirten Sahin, “Irak ve Suriye tezkereleri görüsüldü ve kabul edildi. Bu tezkere ile terörü kaynaginda kurutmaya yarayan tezkeredir. Bu tezkere sinirda terör koridorunun önüne geçmeye yarayan bir tezkeredir. Sehirlerimizi terör saldirilari tehdidinden bertaraf eden bir tezkeredir. CHP 2019’da ve 2020’de tezkereye evet derken bu sefer hayir dedi.

2 yil önce Kemal Kiliçdaroglu ‘içimiz yanarak evet diyoruz’ demisti. Herhalde bu sefer hayir diyerek yüreklerini soguttular. Kemal Kiliçdaroglu o zaman ‘Orada askerlerimiz var, onlari korumamiz lazim, onlarin burnunun kanamamasi lazim. Türkiye’nin çikarlarini savunuyoruz, savunmaya devam edecegiz’ demisti. Ey Kemal Kiliçdaroglu 2 yil önce Türkiye’nin çikarlari için evet dediniz, bugün kimin çikarlari için hayir diyorsun. Çik bunun cevabini Türkiye’ye ver. 2019’dan yana ne degisti. Terör örgütümü ortadan kalkti, artik Mehmetçiklerimizin korunmasi gerekmiyor mu? Çik ve açikla. Ama artik bunu açiklayamaz ama bizim ne oldugunu açik yüreklilik ile ortaya koymamiz lazim” dedi.

CHP’nin tezkere konusunda HDP’Nin tehditlerine boyun egdigini de ifade eden Sahin, “CHP DHP’nin yörüngesine girdi. CHP, PKK’nin masasi oldu, hamiligine soyunmustur. CHP’nin ipleri Kandil’e geçmistir ve CHP HDP’nin oyuncagi haline gelmistir. Bugün Istanbul’da, Ankara’da bombalar patlamiyorsa bu büyük oranda sinir hareketlerinin yapilmasi sayesindedir. Tezkereye hayir demek Türkiye’nin sehirlerinin terör saldirilarina açik hale getirmeye riza göstermektir. Bugün CHP Kandil’den talimat alir hale gelmistir DHP araciligi ile yarin dogrudan talimat almaya baslarsa buna da hiç sasirmayiz” ifadelerine yer verdi.

AK Parti Il Baskani Ihsan Koca’da yaptigi konusmada uzun zamandir pandemi nedeniyle gerçeklestiremedikleri danisma meclisi toplantilarina yeniden basladiklarini ifade ederek, “Bundan sonra düzenli sekilde devam etmeyi planliyoruz, Allah nasip ederse. Genel merkezimizin talimatlariyla aylik danisma meclisi toplantilarimizi önce ilçelerimizde sonrada tüm ilçelerimizin katilimiyla ilimizde devam ettirecegiz” dedi.

Malatya Büyüksehir Belediye Baskani Selahattin Gürkan ise yerel yönetimler olarak 2004’te çiktiklari bu yolda ‘yerel kalkinma basliyor’ dediklerini belirterek, “Yerelde bizler genelde hükümetimiz daglari deldi. Yollar, tüneller, denizlerin altinda geçisler diyerek yerel kalkinmayi yogun bir sekilde baslattik. Gönülleri birlestirdik, yollari kavusturduk. 2009’a geldigimizde de yogun çalismalarimizi sürdürdük. Bu anlamda da gerek Malatya’da gerekse Türkiye’de belediyelerimiz destan yazdi. 2019’a geldigimizde tevazu, samimiyet, gayret ve ‘memleket isi gönül isi’ dedik. Gönül belediyeciligi yaptik” sözcüklerini kullandi.

AK Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtali da, karsilarinda bir fitne grubun oldugunu ifade ederek, “En sonda geçen haftaki meclis toplantisinda yurt disina asker gönderme tezkeresinde HDP ile beraber ayni çizgide oldugunu gösteren CHP’yi de bu millet hep beraber gördü. Karsimizdaki grubun Sayin Cumhurbaskani Recep Tayyip Erdogan’i iktidardan edebilmek için nasil oyunlar kurdugunu da herkes çok iyi biliyor” ifadelerine yer verdi.

AK Parti Malatya Milletvekili Ahmet Çakir ise yollarinin zor bir yol oldugunu ve islerinin kolay olmadigini dile getirerek, “Kirli siyaseti ülkemiz gördü. 70’li,80’li, 90’li yillardaki bu aldatan, kandiran, yalan siyaset içerisindeki ülkenin neler kaybettigini, bütün degerlerin yitirildigini, bütün yatirimlarin durduruldugunu, artik dogrunun yanlisin birbirine karistigi dönemleri hep birlikte yasadik. Avrupa Birligi sürecine baktigimiz zaman, Avrupa ülkelerine baktigimiz zaman Güney Kore gibi ülkelerle kiyasladiginiz zaman 1950’ den sonra 2. Dünya Savasi’ndan sonra bizden geri ülkenin nerelere geldigini hep birlikte çok net bir sekilde rakamlarla görebiliyoruz” seklinde konustu.

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Türkiye’de eser siyasetinin yani sira birde yalan siyaseti yapmaya çalisanlarin oldugunu kaydederek, “Dün Cumhurbaskanimiz Recep Tayyip Erdogan, birçok yerin açilisini yapti ve Istanbul’da da Atatürk Kültür Merkezinin açilisini yapti. Hatirlayin IYI Parti Genel Baskani oralar yikilirken, havale yapacaklar diye tweetler atmisti. Acaba bugün dediklerine utanacaklar mi? Dünyada emtia fiyatlari almis basini giderken, Amerika’sindan Almanya’sindan, Ingiltere’sinde enflasyon oranlari konusulurken pahaliligi bahane edip ortaligi toz dumana katmak isteyenler, Türkiye’nin bekasi söz konusu oldugunda geçen hafta mecliste neler yasadigimizi hep beraber görüyoruz. Iktidar ve hesaplari ugruna Türkiye’nin bekasini tehlikeye atabilecek, tezkereye hayir oyu verebilecek kadar gözünü karartan bir muhalefet var” diye konustu.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.