'Adim Adim Cumhuriyet' Defilesi Büyük Ilgi Gördü

İçel Mezitli Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami’nin 98’inci yildönümü kutlamalari kapsaminda, "Yildirim Mayruk Ile Adim Adim Cumhuriyet" defilesi gerçeklestirdi.

'Adim Adim Cumhuriyet' Defilesi Büyük Ilgi Gördü
Mezitli Belediyesi Kültür Merkezimizde gerçeklesen defilede Türkiye’nin en ünlü moda tasarimcisi Barbaros Sansal hazirladigi programla, Yildirim Mayruk’un elbise tasarimlarini sergiledi.

Kurtulus Savasi sonrasi Mustafa Kemal Atatürk’ün çagdas Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmak için kat ettigi yolun anlatildigi gecenin koreografisi ve elbise tasarimlari büyük begeni kazandi. Isik sovlari ve Barbaros Sansal’in sunumuyla renklenen gecede, mankenler izleyicilerin alkislari arasinda Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulusunu dönem dönem anlatan kiyafetleri tasidi. Büyük begeni kazanan finalinde Mezitli Belediye Baskani Neset Tarhan, esi Sembol Tarhan ile sahneye çikarak ünlü modacilar Mayruk, Sansal ve mankenlerle birlikte açilan dev Atatürk posterine selam verdi.

Vatandaslarin yogun ilgi gösterdigi geceye, milletvekilleri, İçel Devlet Opera ve Balesi Müdürü Serbülent Biçer, belediye meclis üyeleri ve mahalle muhtarlari da katildi.

Mezitlilileri çagdas Türkiye Cumhuriyeti’nden izler barindiran bir defile ile bulusturmak istediklerini söyleyen Mezitli Belediye Baskani Neset Tarhan, “Yüz yili geride birakmaya hazirlanan Cumhuriyetimizin 98’inci yildönümünü, bize bu günleri armagan eden Mustafa Kemal Atatürk’e yakisir biçimde kutlamak amaciyla etkinlikler düzenledik. Klasik müzik ile dünyaya mal olmus degerli piyanist Fazil Say konserinin ardindan sizleri ’Adim Adim Cumhuriyet’ defilesi ile bulusturmak istedik. Degerli modacimiz Yildirim Mayruk’un hazirladigi Türkiye Cumhuriyetinin çagdas çizgisini yansitacak kiyafetlerin yer aldigi Adim Adim Cumhuriyet defilesinde sizlerle olmaktan dolayi mutluyuz” dedi.

Atatürk’ün çizdigi çagdas uygarlik yolunda yürümeye devam edeceklerini vurgulayan Tarhan, “Çagdas Türkiye Cumhuriyetinin kurulusunun 98’inci yildönümünü kutlamanin onurunu yasiyoruz. Mezitli Belediyesi olarak, önderimiz Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaslarinin, zaferle sonuçlandirdigi Kurtulus Savasi sonrasi 29 Ekim 1923 yilinda ilan edilen Cumhuriyete yakisir biçimde çalismaya devam ediyoruz. Atatürk sevgisiyle dolu yeni nesiller için çocuk gündüz bakimevleri, okuma evleri, gençlik merkezleri, aktif yas alma merkezleri, tarim kooperatifleri, Cumhuriyete yakisir bir yasam için kadin üretici pazarlari açiyor, çagdas Türkiye Cumhuriyetinin bütün niteliklerini halkimizla bulusturmaya gayret gösteriyoruz. Sonsuza kadar Cumhuriyet" dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.