Yamaç Parasütçüleri Cumhuriyet Bayramini Gökyüzüne Türk Bayragi Açarak Kutladi

Erzincan'da yamaç parasütü pilotlari, 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami'ni gökyüzünde Türk bayragi açarak kutladi.

Kent merkezine 9 kilometre uzakliktaki Çakirman mevkisinde bulusan yamaç parasütü sporculari, 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami'nin 98. yil dönümü dolayisiyla Türk bayraklari ile uçus gerçeklestirdi.

Hazirliklarini yapan 9 sporcu Çakirman 830 noktasindan havalandi. Sporcular yaklasik bin 500 metre yükseklige çikinca Türk bayraklarini açarak kutlama yapti. Türk bayraklari ile inislerini gerçeklestiren sporcular hep bir agizdan "Ne mutlu Türk'üm diyene, Cumhuriyet Bayrami'niz kutlu olsun." ifadesini kullandi.

Yamaç parasüt sporcusu Kübra Cengiz, gazetecilere yaptigi açiklamada, 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami'ni kutlamak için Çakirman 830 mevkisinde etkinlik düzenlediklerini söyledi.

Etkinlige 9 parasütün havalandigini ifade eden Cengiz, "Birlikte hepimiz uçuslarimizi Türk bayraklari ile beraber yaptik. Çokta güzel inisler yaptik. Tüm Türkiye'nin 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami'ni kutluyorum." dedi.

Erzincan'da yamaç parasütü sporu ile ugrastiklarini belirten sporculardan Saffet Kiliç ise 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami'nda, bu anlamli günde sanli Türk bayragini göklerde dalgalandirmaktan duyduklari mutluluk ve gururu dile getirdi.

Yamaç parasütü sporcularindan Sedat Cengiz de 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami için herkesin bir araya geldigini belirtti.

Türkiye'nin farkli kentlerinden pilotlarin etkinlige katildigini ifade eden Cengiz, "Hepimiz sevinçliyiz. Hepimiz buradayiz ve en sevdigimiz sey uçarak, bayraklarimizla gökyüzüne süslemeyi yaptik. Çok güzel bir duygu. Bayraklarimizla 3 parasütçü ayni 'gagil' içerisinde dönüs yaparak bayraklarimiz gösterdik. Bütün Türkiye'nin Cumhuriyet Bayrami kutlu olsun." ifadelerini kullandi.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.