Ukrayna'da Cumhuriyet Bayrami Kutlandi

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulusunun 98. yil dönümü, Türkiye'nin Kiev Büyükelçiliginin düzenledigi resepsiyonla kutlandi.

Kiev'de bir otelde yapilan resepsiyonda konusan Türkiye'nin Kiev Büyükelçisi Yagmur Ahmet Güldere, son derece zor sartlarda Cumhuriyeti kuran Mustafa Kemal Atatürk'e ve silah arkadaslarina, vataninin güvenligi için yurt içinde ve yurt disinda hayatlarini feda eden aziz sehitlere ve gazilere sükranlarini sundugunu söyledi.

Stratejik ortak ve Karadeniz üzerinden komsu Ukrayna'nin Kirim dahil toprak bütünlügüne güçlü destegi, agustosta Kirim Platformu Zirvesi'ne katilarak gösterdiklerini hatirlatan Güldere, "Ben de bu kürsüden, ilhaki tanimama politikamizi bir kez daha teyit ediyorum. Ayrica bu yaz Türkiye'de meydana gelen orman yangini felaketleri sirasinda Ukrayna'dan gördügümüz essiz destek için de tekrar tesekkürlerimi sunuyorum." dedi.

Güldere, Ukrayna'nin bagimsizliginin 30. yil dönümünü agustosta coskuyla kutladiklarini ifade ederek, "Bugün, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulusunun 98. yil dönümünü hep birlikte kutluyoruz." ifadesini kullandi.

Resepsiyonda Ukrayna Parlamentosu Milletvekili ve Ukrayna-Türkiye Parlamentolar Arasi Dostluk Grubu Baskani Rüstem Umerov??????? da konusma yapti.

Etkinlikte konuklara, Gaziantep Büyüksehir Belediyesinin Mutfak Sanatlari Merkezinden gelen 4 sefin hazirladigi ikramlar sunuldu.

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.