TDP Genel Baskani Sarigül, Partisinin Denizli Il Baskanligini Ziyaret Etti

Türkiye Degisim Partisi (TDP) Genel Baskani Mustafa Sarigül, partilerini sevgi, saygi ve heyecanla kurduklarini söyledi.

Sarigül, Denizli'deki programi kapsaminda partisinin il baskanligini ziyaretinde, Cumhuriyeti halen sindiremeyenleri gördügünü belirterek, büyük üzüntü duydugunu ifade etti.

Birilerinin firsat bulduklari her an Cumhuriyeti hedef aldigini vurgulayan Sarigül, "Umarim ki bu son olur. Çünkü Cumhuriyet fikrini çok iyi bir sekilde kavrarsak hepimizin Cumhuriyeti olur ve hedef alacak bir durum olmaz. Biz parti olarak Cumhuriyet Bayrami'ni bütün ulusumuzla ve siyasi partililerle beraber kutluyoruz. Çünkü Cumhuriyet A partisi, B partisinin degil tüm ülkenindir." dedi.

Ülkeyi nasil daha iyi yönetiriz anlayisiyla yola çiktiklarini anlatan Sarigül, "Partimizi sevgiyle, saygiyla ve heyecanla kurduk. Biz bugün burada bu toplantilarini yapabiliyorsak, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaslarina borçluyuz. Bugün Cumhuriyet sayesinde bayragimiz güçlü bir sekilde dalgalaniyor, minarelerde ezan sesleri en güzel sekilde yükseliyor." ifadelerini kullandi.

Sarigül, iktidara geldikleri zaman demokrasi ve özgürlükleri ön plana atacaklarini sözlerine ekledi.

TDP Denizli Il Baskani Orçun Sarihan da ziyaretten duydugu memnuniyeti dile getirdi.

???????

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.