Pamukkale Semalarinda Sicak Hava Balonlariyla Cumhuriyet Bayrami Coskusu

Denizli'de 29 Ekim Cumhuriyet Bayrami kutlamalari kapsaminda Atatürk posterleri ve Türk bayraklariyla süslenen 29 sicak hava balonu, Pamukkale üzerinde uçus yapti.

UNESCO Dünya Kültür Mirasi Listesi'nde yer alan Pamukkale'de tatillerini geçiren yerli ve yabanci turistler, sicak hava balonu deneyimi yasamak için gün dogmadan travertenlerin yanindaki kalkis noktasina geldi.

Cumhuriyetin 98'inci yil dönümü dolayisiyla uçus öncesinde balonlara Atatürk posterleri ve Türk bayraklari asildi.

Pamukkale semalarindan bölgenin essiz güzelligini ve günesin dogusunu izleme firsati bulan turistler, çektikleri fotograflarla bu anlari ölümsüzlestirdi.

Yaklasik 1500 metre yükseklige çikan balonlardaki Atatürk posterleri ve Türk bayraklari, beyaz travertenler üzerinde görsel sölen olusturdu.

Balonlar, bir saatlik tur sonrasi Pamukkale Mahallesi'ne indi.

- TDP Genel Baskani Sarigül de katildi

Balon turuna katilan Türkiye Degisim Partisi (TDP) Genel Baskani Mustafa Sarigül, gazetecilere yaptigi açiklamada, Pamukkale'yi kus bakisi görmenin güzel oldugunu söyledi.

Türkiye'nin her bölgesinin bir cennet oldugunu ifade eden Sarigül, sunlari kaydetti:

"Ülkede her türlü turizm var. Herkesin Pamukkale'ye gelmesini tavsiye ediyorum. Bu güzelligi herkesin yasamasi lazim. Pamukkale'yi ve balon turizmini dünyaya duyurmamiz lazim. Son derece keyifli bir turdu. Atatürk'ün dedigi gibi gerçekten 'Istikbal göklerdedir'. Mustafa Kemal Atatürk yurdumuzu Ahmet'e, Mehmet'e emanet etmedi, bütün yurttaslarimiza emanet etti. O nedenle hangi siyasi partiye oy verirseniz verin Atatürk bizim için Cumhuriyet'tir, demokrasi ve inançlara saygidir, ülkemizin gelismesi ve kalkinmasidir. Mustafa Kemal Atatürk'e siyaset gözetmeden sahip çikalim."

Kaynak: AA

Bu haber AA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.