(Özel) Balikesir'de Zeytin Hasadi Binlerce Vatandasa Ekmek Kapisi Oldu

Türkiye’nin en önemli zeytin üretim merkezlerinden Balikesir’in Edremit Körfezi bölgesinde zeytin hasadi baslarken, hasat on binlerce insana ekmek kapisi oldu. Her sabah minibüslerle Burhaniye, Edremit, Havran, Gömeç ve Ayvalik ilçelerine gelen vatandaslar, zeytinlerin yaga dönüstürülmesinde katki sagliyorlar.

(Özel) Balikesir'de Zeytin Hasadi Binlerce Vatandasa Ekmek Kapisi Oldu
Zeytin hasadinin baslamasi Edremit Körfezi’ni hareketlendirdi. Balikesir merkez köyleriyle çevre ilçelere bagli köylerden gelen on binlerce vatandas zeytin hasadi yapiyor. Yaklasik 3-4 ay sürecek zeytin hasadi on binlerce insana ekmek kapisi oldu. Merkez Kalaycilar köyünden geldigini anlatan Mehmet Ercan, “Biz her sene zeytine geliyoruz. Bu yil da basladik. Zeytin bize ekmek kapisi oldu. Kadinli erkekli çalisarak evimize ekmek götürüyoruz” dedi.

Rukiye Özgül de "Biz yillardir bu isi yapiyoruz. Zeytin bize ekmek kapisi oldu" dedi.

Burhaniye Taris Müdürü Emrah Öztürk ise “Bölgemizde zeytin hasadi basladi.

Hasat için çevre il ve ilçelerden insanlar geliyor. Bu is o insanlara da ekmek kapisi oluyor. Üreticilerimize bereketli bir sezon diliyorum. Dünyanin en kaliteli zeytinyaglari burada üretiliyor” seklinde konustu.

Zeytin üreticisi Yilmaz Özcan ise, “Zeytin hasadi emekçi arkadaslarimizla basladi.

Zeytinyaginda markalasarak kazancimizi artirmak istiyoruz. Zeytinlerimizi en kisa zamanda yaga dönüstürmek için çalisiyoruz. Bereketli bir sezon diliyorum” dedi.

Kaynak: İHA

Bu haber İHA API servisleriyle otomatik olarak yayınlanmıştır. Bu habere herhangi bir editöryal müdahale yapılmamıştır.